Кафе муабет

МНОООГУ ПАРИ ЗА ОВИЕ ЧЕТИРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Еве кој ќе има добивка до 22 мај!

Следува убав период....

Јупитер во знакот на Овен придонесува за нашите невозможни цели. Сè што изгледаше недостижно конечно ќе стане возможно во следните неколку месеци.

фото илустрација

До 22 мај ѕвездите за пари ќе бидат наклонети кон Рибите, Скорпиите, Девиците и Раковите.

РИБИ – Јупитер во Овен ја менува вашата финансиска состојба, а вие брзо ќе заработите дополнителни пари. Очекувајте подарок на работа, но и понуда за подобро платена позиција во кариерата. Искористете ја моќта на Јупитер на второто поле за лесно да добиете пари.

фото илустрација

СКОРПИЈА – Јупитер на шесто поле ви носи одлична заработка. Слободно можете да побарате покачување во овој период.

фото илустрација

РАК – Oва е добра можност пријателите да ви направат услуга која е важна за вашиот бизнис. Тоа значи дека сте влегле во подобар период за пари. Пријател во знакот Бик може да ви помогне да го остварите вашиот сон кој ќе ви донесе приход.

фото илустрација

ДЕВИЦА – Да, Меркур е ретрограден, но планетите во осмата куќа ве штитат од губење пари. Имате одлична можност да добиете некое спонзорство, но и да го решите наследното прашање, иако на хартија се ќе биде одложено до 4 јуни поради ретроградниот Меркур.

фото илустрација

Ритуал за привлекување пари

Секогаш е добро да се има рузмарин, а се користи за ритуалот на чисте од лоша енергија со тоа што се вадат листовите од две или три гранчиња и се спуштаат во врела вода. Оставете да се крчка неколку минути, на тивок оган, така што мирисот ќе ги наполни сите простории.

фото илустрација

Доколку имате можност да го декорирате влезот во вашиот деловен простор, добро е да поставите садници од рузмарин – макар и прилично мали, во саксии. Тие привлекуваат добра професионална енергија, водат кон раст на бизнисот и го зголемуваат бројот на клиенти и клиенти.

фото илустрација

За да привлечете пари, препорачливо е да направите амајлија од рузмарин. Оставете неколку гранчиња да се исушат а потоа отстранете ги листовите и наполнете хартиено ќесенце. Најдобро е хартијата да има златна боја.

фото илустрација

Оваа чанта можете да ја ставите во кутијата со сметките, велат дека спречува преголеми трошоци или можете да ја носите во паричникот за да привлечете пари и секакво изобилство.

фото илустрација

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close