Дом и семејство

Многу жени ќе бидат разочарани по оваа изјава на Саша Ковачевиќ: Пејачот откри детали за себе кои никој не ги знаеше

Тој не е слободен...

Миленикот на женската публика, Саша Ковашевиќ со години е во врска со манекенката Зорана која беше во брак со поранешното момче на Цеца, Богдан Срејовиќ со кого ја има ќерката Искра.

Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

Ковачевиќ и неговата понежна половина Зорана Тасовац се заедно повеќе од шест години, а многумина се заинтересирани за тоа дали парот ќе ја круниса љубовта со брак.

фото инстаграм/Саша Ковачевиќ

Со оглед на тоа дека Зорана веќе има зад себе еден брак од кој ја има ќерката Искра која Саша Ковачевиќ ја гледа како свое дете, пејачот откри дека себеси не се гледа како слободен туку напротив, тој вели дека е оженет.

фото инстаграм/Саѓа Ковачевиќ

– Јас не сум неженет, јас сум оженет човек, хартијата не ми е важна на мене,јас не се забавувам тоа се гледа. Јас не одам во кино со мојата убава половина и не грицкам пуканки, живееме скоро шест години заедно, така што не би го ставил тоа во забава. Јас не бегам од тоа, но буквално ми е исто.

Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

Со овој вид на работа со која што се занимава тој честопати е отсутен од дома па откри дали има проблеми со неговата избраничка.

Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

– Мислам дека е тешко да се забавувате со некој кој е дел од шоу бизнисот но за среќа јас немам такви проблеми со мојата драга. Таа ја разбира природата на мојата работа и ова функционира од самиот почеток.

фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

Тој е одличен домаќин и готвач, но сепак заедно со неговата сопруга како што ја нарекува  избираат да се хранат во неговиот ресторан.

фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

– Имавме среќа да отвориме ресторан во местото каде што живееме, така што најмногу се храниме таму. Кога подготвуваме нешто, претежно подготвуваме заедно, сакам да готвам – рече Саша.

фото инстаграм/Саша Ковачевиќ

Со оглед на тоа што Зорана во врската со Саша Ковачевиќ ја донесе својата ќерка Искра, пејачот на тој начин стана татко малку порано.

Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

Навистина, тој ја има титулата очув, но кон наследничката на манекенката се однесува како да е одговорен за нејзиното воспитување.

Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

Тој ѝ подарува неизмерна љубов, и купува сè и и угодува, си игра со неа, а фотографиите направени за време на нивната заедничка дружба радосно ги споделува со своите следбеници на „Инстаграм“.

Од почетокот на нивната врска, Саша има блиски односи со Искра, а во една прилика изјави дека ја гледа како своја ќерка.

Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

– Со неа се однесувам како вистински татко во секој поглед. Не ја носам на шопинг, мајка и е задолжена за тоа, но ништо не ми е тешко. Одамна сум подготвен да станам татко и ќе бидам најсреќен кога тоа ќе се случи. Верувам дека кога ќе дојде вистинското време, ќе се случи и тоа – изјави неодамна Саша.

Фото Инстаграм/Саша Ковачевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close