Новости

Многумина не знаат дека овие познати актери се во брак: Сопругата на Лазар Ристовски прозборе за приватниот живот- открива каков е тој!

Лазар Ристовски е режисер и актер со македонско потекло...

Даница и Лазар Ристовски важат за најхармоничен пар во Србија, а неодамна го добија и своето прво внуче од нивниот син Јован.

 

И двајцата се актери а сега публиката има можност да ги гледа заедно во ТВ серијата „Тим од соништата“.

Даница во интервју за Pulsonline.rs открива дали се критикувале еден со друг за време на снимањето за тоа како треба да се одглуми нешто.

foto instagram

– Не, нема такво нешто. Ние сме автентични актерски личности, и во животот и во професијата. Можеби си помагавме кога бевме помлади, но тоа веќе го нема. Секој си ја работи својата работа, критиките се секогаш искрени и остри, доколку е потребно, но ги нема – објасни г-ѓа Ристовски, која игра спортски коментатор во новата серија, додека Лазар го толкува фудбалскиот тренер:

foto instagram

 

– Тој е актер кој сè што прави го прави до крај. Тој се предава на улогата и сè што прави. Тој бара зрно хумор во драмата, и обратно. Оваа улога беше напишана за него, и покрај фактот дека беше тешка, тој успеа во тоа. Можам да кажам дека сите бевме поддржувачи едни на други, тоа е исто така голем проект на нашата продуцентска куќа и сигурна сум дека ќе допре до срцата на гледачите.

foto instagram

Актерката истакнува дека било интересен предизвик да се најде во улога на фудбалски коментатор, поради што ги научила имињата на клубовите од третата лига.

– Во оваа улога, се потпрев на мојата интуиција, малку ги слушав другите коментатори и малку им се спротивставив. Сакав да ги дадам своите специфики на тој начин и мислам дека ќе биде интересно и публиката ќе ужива – вели Даница, додавајќи дека имала познавање на фудбалските термини, па затоа не и било проблем за време на снимањето:

foto instagram

 

– Само што се сетив дека како дете зборував „офсајд“, па така и денес зборуваат некои деца. Мислите се брзи и летаат, па кога работиме, сè минува низ нашите глави. Додуша, научив некои третолигаши и клубови, тоа беше ново. Но, таа возбуда да ја гледам играта и да коментирам, ми е блиска како актерка. Тоа е страст и љубов и тоа е нормално и природно за мене.

Изминатиот период Даница предизвика бројни реакции кај публиката со улогата на Лила во серијата „Игра на судбината“. И додека за некои таа е посебна поради нејзиниот остар и агресивен темперамент, други уживаат во нејзините авантури. Сепак, Даница не крие дека нашла многу сличности со овој лик, иако засега е повеќе негативен, отколку позитивен.

– Толку се идентификував со неа, таа има многу мои квалитети. Значи, не знаете дали сум јас во приватниот живот или е таа. Имам многу заедничко со Лила, но јас сум транспарентна личност и отсекогаш сум била љубопитна и амбициозна. Сакам работа, ред и добар план, тоа е мојот начин на живот – објасни Даница.

На крајот на септември годинава, семејството Ристовски стана побројно од еден член, малиот Богдан. Помладиот син на Лазар и Даница, Јован, го доби првиот син со сопругата Лилjана, а гордите баба и дедо не ја криеја среќата заради нивната нова улога во животот.

foto instagram

 

– Секако дека има промена кога ќе станете дедо за прв пат во животот. Тоа е некако мое последно созревање во животот – неодамна изјави Лазар Ристовски за „Блиц“.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close