Кафе муабет

„Мислат дека јадеме од златна лажица, а ние мачкаме маст”- шокантна изјава на сопругата на Поповиќ!

Дел од нивното семејство е синот на Сузана од првиот брак, Даниел, кого Саша прифати и го гледа како вистински син...

Саша Поповиќ повеќе од дваесет години е во брак со пејачката Сузана Јовановиќ, со која ја има ќерката Александра.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Дел од нивното семејство е синот на Сузана од првиот брак, Даниел, кого Саша прифати и го гледа како вистински син.

Сузана и Саша ги изнесоа своите деца на вистинскиот пат, а пејачката имаше среќа да го сретне Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па тој дури и не знаеше што се случува.

-Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

-Имавме толку среќа, или немавме среќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него.

Сега Сузана Јовановиќ нижи успеси на професионално поле, а неодамна таа се врати на музичката сцена со албум кој чинеше 100.000 евра.

фото инстаграм

Иако важи за една од најбогатите српски пејачки, особено по продажбата на Гранд продукција и платата на нејзиниот сопруг, Сузана открива дека живее скромно и „нормално“ со семејството.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

“Поминав убаво детство на село. Имаше клупа пред куќата на моите родители каде што сите сакавме да јадеме парче леб и маст со малку буковец над него. Тоа е најслаткото нешто да се јаде, српска” нутела ”

фото инстаграм

“Најлошото нешто за мене беше кога парче леб ќе паднеше на подот од замастената страна, па се нервирам. Лебот и маста беа и ми останаа омилена храна. Дури и денес, сакам да го јадам тоа јадење”, рече Сузана и продолжи:

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

“Сале, децата и јас сакаме домашно зготвена храна. Јадеме сарма, зелка, грашок, боранија … ова се нашите омилени јадења иако можеме да си дозволиме сè. Не сакаме суши или која било друга, експериментална храна. Луѓето сигурно мислат дека јадеме од златни лажици, но ние сме обично семејство кое живее нормален живот “.

фото архива
фото архива
фото архива
фото архива
фото архива

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close