Кафе муабет

Мислам дека е време да ја ОТКРИЕМЕ ПРИЧИНАТА … Саша Матиќ ПРВ ПАТ прозборе за кавгата со брат му Дејан…

Тие се во одлични односи...

Врската помеѓу браќата близнаци Саша и Дејан Матиќ е постојано под лупа на јавноста и интригира многумина.

фото инстаграм/Саша Матиќ

Веќе подолго време се шпекулира дека не се толку блиски, иако се браќа, но очигледно тоа е далеку од вистината.

фото инстаграм/Саша Матиќ

Двајца браќа, се истакнати и големи музичари кои ја негуваат својата врска далеку од очите на јавноста, а иако е стекнат впечатокот дека не се блиски па дури и дека се скарани,  својата блискост не ја демонстрираат во јавноста.

фото инстаграм/Саша Матиќ

Она што некогаш беше причина за разни гласини на естрадата, е дека Саша и Дејан никогаш не снимиле дует, иако поединечно соработувале со разни други колеги.

Фото Фејсбук/ Анѓелија Матиќ
фото инстаграм/Дејан Матиќ

Меѓутоа, Саша со една изјава ги прекина сите озборувања:

фото инстаграм/Дејан Матиќ

– Единствената причина поради која немам дует со брат ми е што не се најде соодветна песна. Сето тоа што ни се нуди е веќе слушнато и веќе видено, а јас барам нешто посвежо – изјави Саша, пренесува „Блиц“.

фото инстаграм/Саша Матиќ

Да потсетиме, Саша Матиќ напорно работеше на новиот албум за време на пандемијата на корона вирусот, но очигледно не се испроба во соработка со неговиот брат Дејан.

Фото Инстаграм/Саша Матиќ

Во медиумите последните две години постојано се пишува за несогласувањата помеѓу браќата, но неодамна Саша Матиќ се појави како гостин во емисијата „Реална цена“, каде истакна дека меѓу нив никогаш немало лоша крв.

фото инстаграм/Саша Матиќ

– Нашите родители не воспитаа пред се да бидеме добри и чесни луѓе – рече дека и двајцата се чесни луѓе, а потоа истакна:

фото инстаграм/Саша Матиќ

– За мој вкус, Дејан пее подобро од мене – рече Саша, не навлегувајќи понатаму во темата за врската со брат му, бидејќи еднаш истакна дека тоа е една од темите за кои навистина не сакал да зборува во медиумите.

фото инстаграм/Саша Матиќ

Инаку, близнаците Дејан и Саша Матиќ се родени на 26. април 1978 година како здрави, но прерано родени. Затоа мајката и таткото морале своите деца да ги сместат во инкубатор во породилиштето во Загреб.

фото инстаграм/Дејан Матиќ

Од неутврдени причини (најверојатно невнимание на медицинската сестра), двете бебиња по само неколку дена во болница, ослепеле, а тој недостаток судбината им го вратила со извонредниот музички талент па така тие веќе со години се едни од најпопуларните пејачи во Србија и во регионот.

фото инстаграм/Дејан Матиќ
фото инстаграм/Дејан Матиќ
Фото Фејсбук/ Анѓелија Матиќ
Фото Фејсбук/ Анѓелија Матиќ
Фото Инстаграм/Саша Матиќ
фото инстаграм/Дејан Матиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close