Дом и семејство

Мирко Шијан го покажа наследникот: Оваа фотографија растопи многу срца- послатко нешто не сте виделе

Ужива во времето поминато со синовите...

Бојана Шијан, сопругата на Мирко Шијан, неодамна се породи и по вторпат роди машко дете на кое родителите му го дадоа името Вукан.

фото принтскрин

Вукан е машко име од старословенско потекло. Во време кога се верувало дека имињата имаат магично дејство, на момчињата им го давале името Вук или Вукан за родителите да ги исплашат „злите духови“ со името на потомството и на тој начин да го спасат од болест и см.рт.

фото принтскрин

Веднаш по породувањето следуваше голема прослава во домот на Гоца Божиновска која не крие колку е среќна и моментално е најгордата баба.

фото инстаграм/Мирко Шијан

По напуштањето на породилиштето Бојана ја пречекаа новинарите и таа ги сподели првите впечатоци а откри на кого личи малиот Вукан.

фото ATA Images

– Добро сум благодарам. Вукан личи на мајка му – изјави Бојана.

Малиот Вукан беше најубавиот подарок за баба Гоца Божиновска која на роденденот го доби вториот внук па веднаш се пофали.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Јас сум одлично, никогаш подобро и никогаш поубаво. На роденден добив внук, го добив најубавиот подарок што можеше да ми се случи – рече Гоца, а потоа откри како нејзината снаа Бојана се справила со породувањето:

фото Курир.рс

– Снаата е супер. Мојот змеј! Се е во ред, таа се породи природно. Бебето е супер, супер е таа, се е десетка изјави Гоца.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Гордиот татко Мирко Шијан не крие колку е среќен што неговата сопруга му подари на семејството два сина па тоа го сподели и со своите следбеници.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

Имено Шијан ги разнежни сите со својата најнова објава.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

Мирко не ја крие среќата и радоста кога го поминува времето со новородениот син, па често тоа го споделува со своите следбеници на социјалните мрежи.

фото принтскрин

Тој сподели фотографија на која се гледа малиот Вукан како спие во своето стилизирано креветче во облик на ангел на кое е испишано презимето Шијан.

фото принтскрин

Неодамна Мирко сподели фотографија од двајцата наследници и она што ги остави сите без зборови е поголемиот син кој слатко го ѕирка своето братче.

фото принтскрин

Таа глетка им ги стопи срцата на многумина.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close