Кафе муабет

Родителите на Бојана ја реновираа вилата на Гоца Божиновска – од деталите во детската соба ќе останете без здив!

Се е спремно за наследникот

Откако решија да основаат семејство, младите се фрлија на реновирање на неговата куќа во Сурчин…

Бојана Родиќ и нејзиниот избраник Мирко Шијан го чекаат своето прво дете.

фото инстаграм

Откако решија да основаат семејство, младите се фрлија на реновирање на неговата куќа во Сурчин.

Kако и да е, бидејќи наследникот на Гоца Божиновска нема редовни примања, родителите на неговата свршеница од Тител – Данијела и Богдан Родиќ им помогнале на младите за реновирањето.

foto instagram
фото инстаграм
фото инстаграм

Тие испратија мајстори и платија за поголемиот дел од реновирањето на куќата. Мирко исто така ги засука ракавите, па работеше со мајсторите претходните два месеци: местење паркет, малтерисување, сликање, лепење тапети и многу повеќе. Според информациите, опремувањето и уредувањето на домот е при крај, остануваат само уште неколку детали.

Идната мајка од време на време на својот Инстаграм профил го покажува новиот простор за живеење а судејќи според фотографиите и видеата, сè е направено во модерен стил.

foto instagram
foto instagram

Идните родители посветиле посебно внимание на собата на бебето, каде веќе се е наместено и се чека само раѓањето на наследникот на семејството Шијан. Гоца, иако не сака да се меша во одлуките на нејзиниот син и снаа, помогна во опремувањето на ентериерот. Покрај тоа, таа го преуреди катчето за нејзиниот внук во нејзиниот дел од имотот. Во двете семејства постои еуфорија во врска со доаѓањето на нов член, а бидејќи сите тие се согласуваат одлично, Данијела и Богдан не штеделе пари за нивната помлада наследничка да биде среќна и задоволна.

фото инстаграм
foto instagram

Бојана и Мирко засега немаат намера да прават свадба, но наскоро ќе се венчаат а присутни ќе бидат само најблиските од семејството, кумовите и свештеникот.

foto instagram
foto instagram
foto instagram
foto instagram

Двајцата се среќни и задоволни и тотално го сменија начинот на живот. Мирко, кој живееше само за забави, стана вистински семеен човек.

foto instagram

– Го чекав ова цел живот. Ќе бидам најдобра баба на светот. Тоа е моето малечко пиле едвај чекам да го прегрнам и да разговарам со него, да му пеам, ќе направам сè само нека ми се породи снаата – изјавила гордата баба за медиумите.

foto instagram
foto instagram

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close