Кафе муабет

Мили ја шокираше јавноста со оваа изјава: Повеќе ми се додворуваат мажи!- еве какви пораки му праќаат

Го опсипуваат со комплименти...

Директорот на Гранд Александар Милиќ Мили се повеќе е во центарот на јавноста откако стана заменик на некогашниот директор Саша Поповиќ.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Јавноста пред некое време ја дозна неговата страшна животна приказна која многумина не остави рамнодушни.

За неговата неверојатна животна приказна може да се сними филм за кој тешко може да се одреди жанр.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Неодамна за српскиот Курир одлучил да раскаже се.

Тоа започна од Хрватска, па премина во Сараево, па сето тоа се случи и таму, и цела таа војна јас многу тешко ја поднесов. Од Сараево дојдов во Белград, букбално без ништо. Моето семејство немаше аполутно ништо.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Во тој наш стан влезе локален политичар Бранимир Главаш, но кога се такви работи во прашање мораш да гледаш напред, гледање назад само те спречува во напредување. Никогаш не се судевме со него, немаше ни потреба.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

– Таму сега некој друг е сопственик, колку што имам информации. Во тој стан каде што живеевме најпрво беше запален, тука ни исчезнаа сите семејни спомени, затоа немам фотографија од детство, се исчезна.

Потоа тоа го саниравме, а потоа моите родите заминаа за Белград, татко ми да го посети чичко ми. Јас тогаш бев во Сараево, а Иван во Италија.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Тогаш ситуацијата во Осјек ескалираше, имаше мртви, им рекле дека веќе не е безбедно да се враќаат. Тие остануваат во Белград, со таа гардероба која ја понеле за два дена.

-Татко ми почна да работи, веднаш најде работа.Кога почна војната тоа беше голема трагедија во мојот живот. Тој национализам, ескалација и расправија која го подели народот кој на кого припаѓа, за мене тоа беше тотален пораз – и мој личен и за се што сум научил, видел и знам.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

-Подоцна го повикал Владо Зимбабве да ја води клиниката во Африка и тие одат на десет дена во Африка каде што јас често одев кога тука ќе почнеше есента и зимата, а таму пролет и лето.Ние тогаш можевме да си дозволиме само една куќа која беше одлачена 30 километри од Белград, а јас жиивеев во градот кај мојата братуетка Милица.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Така останав сам во Белград, а имав се во животот и сето тоа го изгубив поради војната и мислам дека од тоа нема ништо полошо.Се така ме потресе, на мене не се забележуваше, но кога помислив дека нема ништо полошо од ова, мене ми дијагностицираа малингна болест. Јас во 1992 година цела таа година ја поминувам во борба со болеста, четири -пет пати колабирав беше во прашање дали ќе преживеам иако целиот животот бев спортист, гимнастичар. Најверојатно таа психолошка промена влијаеше на мене. Тоа за нас беше страшно во таа најлоша ситуација во која се најдовме, се случува нешто уште 100 пати полошо.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Музичарот и текстописец многу ретко споделува информации за себе и го држи својот приватен живот подалеку од јавноста, но сега откри детали со кои ја шокираше јавноста.

Досега успешно чуваше одредени детали од својот живот, но овој пат откри дека најмногу му се додворуваат мажите.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Имено, Мили ги изненади сите со својот одговор на прашањето дали го бркаат млади девојки…

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

– Со пејачка сигурно не сум, бидејќи секоја измама би ме чинела скапо, па сигурно не сум. Секако дека има секакви пораки. Најлудо ми е сега кога влегов во Гранд и кога почнав да танцувам како лудак, овие другите почнаа да ме следат. Тие што не би требало да ми праќаат и ме лоцираа како, гледате колку е флексибилен. Дали сакаш мажи? Така што имам проблем со имиџот – изјави музичкиот продуцент и додаде како го нарекуваат.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

– Лудило, едно утро ми напишаа: „Што правиш убав? и десет срца. Каде ме наоѓаат? Така што мојата популарност е повеќе од интересна – изјави Мили во емисијата „Сценирање“.

Александар Милиќ Мили, кој е еден од омилените членови на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, композитор и фронтмен на групата „Милиграм“, вешто ја држи подалеку од очите на јавноста својата млада сопруга Нина, а навистина ретки се моментите кога објавува заедничка фотографија.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Тие се во брак веќе 16 години, а она што е интересно за нив е и тоа што Нина е помлада од Мили цена една деценија.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Таа е згодна русокоса која никого не остава рамнодушен со својот изглед, иако ретко ја гледаме на јавни настани.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Мили неодамна откри и детали од средбата со својата избраничка која ја запознал во 2004 година.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

– Јас се дружев со пријателките на Нина, често излегуавме и година дена траеше тоа држење.
Јас дури направив песна на еден од нејзините пријатели. Во тоа време, Нина беше во Италија, каде што студираше.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

По само шест месеци врска, Мили одлучил да ја запроси на прекрасен и невообичаен начин. Иако не е претерано романтичен, тој се обидел се да биде во најдобрар ред.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

“Отидовме на шопинг, јас си купував нешто за себе, што и да избра таа и велев дека не и стои. Вечеравме во познат ресторан во вечерните часови.Јас облеков сè што го купив, костум, вратоврска, и таа полуде затоа што не знаеше што да облече. Всушност месец дена пред тоа јас го нарачав прстенот, сè беше подготвено за таа ноќ. И шиев фустан за таа романтична ноќ, без да знае, откри Мили.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

– Преку пријатели ја добив најубавата маса, што имавме неверојатна вечера. Кога дојде тој момент јас почнав да се потам.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Во еден момент клекнав на колено и ја запорсив. Се сеќавам дека почна да плаче, и цел ресторан се сврте и почна да аплаудира. Петнаесет минути го чекав нејзиниот одговор, со насмевка на лицето се присети славниот композитор.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

„Предноста на нашиот брак е во тоа што, заради мојата работа, имаме прилика да си недостасуваме еден на друг. Монотоното секојдневие може да биде многу погубно за партнерскиот однос и од таа страна, умерената раздвоеност навистина е интересна. Тоа е позитивниот дел од мојата кариера, но многу е полошо кога сте премногу отсутни, а немате можност да поминете време со своето семејство, и тогаш нависитна ми е тешко“, изјави тој во една пригода за медиумите.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Мили и Нина имаат две деца, ќерката Миа и синот Маркус, тие се многу посветени родители и често истакнуваат дека нивните наследници се на прво место.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close