Кафе муабет

Миленикот на женската публика преферира постари девојки а сега срцето му го освои убавата ќерка на Бјелогрлиќ!

Уживаат во љубовта...

Популарниот актер Милан Мариќ (31) е во врска со ќерката на Драган Бјелогрлиќ, Мија Бјелогрлиќ (25).

фото инстаграм/Милан Мариќ

Милан и Миа се запознале на снимањето на филмот „Тома“, во кој Мариќ ја толкуваше главната улога, ликот на пејачот Тома Здравковиќ, а чиј автор е токму таткото на Мија – Драган Бјелогрлиќ.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Двајцата се зближија, на прослава одржана по новогодишната ноќ 2022 година. Милан и Миа досега не ги коментираа наводите за нивната врска, а последните месеци многу се пишуваше за љубовниот живот на славниот актер.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Поранешните девојки на Милан Мариќ беа главно постари од него

Пред Мија, Милан беше во врска со Јелена Павловиќ, поранешна директорка на угледна компанија, која е 17 години постара од него.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Мариќ и Јелена живееле заедно, а таа наводно поради него го напуштила семејството.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Јелена и Милан се запознале преку заеднички пријатели и брзо се зближиле. Размениле телефонски броеви, па така се започнало, но никој околу нив немал поим дека ќе се заљубат. Јелена е 17 години постара од Милан, но тоа воопшто не им е важно“, рекол добро информиран извор кој додал дека тие биле лудо вљубени и дека си биле голема поддршка еден на друг.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Милан пред Јелена беше во врска со девојка од него, 18 години, а се работи за хрватската актерка Нина Виолиќ. Нина и Милан се запознале во Белград, кога таа гостувала во главниот град на Србија. Милан тогаш имаше 24, а Нина 42. Нивната романса траеше шест месеци.

фото инстаграм/Милан Мариќ

По Нина, згодниот актер ја љубеше и колумнистката Вања Бахиљ, која исто така е девет години постара од него, но и таа врска пропадна, а сега Милан ужива со младата Мија.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Пред извесно време режисерот, сценаристот и продуцентот Драган Бјелогрлиќ во колумната за пресвртни точки напиша:

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

„Освен емоционалните лузни што сигурно ќе заздравуваат долго, долго време, ќе остане врежано едно прашање од мојата ќерка- на кое немав одговор.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Во постојан напор да ја убедувам да се обиде да најде причина да остане и да живее во Србија, во еден од многуте разговори, таа ми рече дека не и пречи сиромаштијата и фактот дека е тешко Србија некогаш да биде земја каде повеќето можат да живеат нормално од својот приход.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Таа ми кажа и дека знае дека Кнез Михајлова никогаш нема да биде како Кернтнер Штрасе во Виена, Теразије како Елисејските полиња во Париз и дека навистина се грижи за тоа. Убаво е вака. Таа рече многу убави работи за нас, нашата земја и зошто би сакала да живее токму тука, само една работа ја мачеше…

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Дали сиромаштијата нужно го придружува примитивизмот? Дали општата деградација на вредностите е неизбежна последица на економската заостанатост? Дали примитивците секогаш го „водеа кругот“ овде и пристојните луѓе се поклонија и се обидоа да го изградат својот алтернативен живот?
Преведено на јазик на млад човек:

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

“Дали мојот живот ќе го одредуваат сељачини, тие ли ќе определуваат за мене што е добро, а што не? Дали за нив веќе се резервирани луксузни автомобили и сепариња, а за останатите трамвај, автобус и задимени биртии? Заврши ли таа поделба тато?

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Неговата галеничка не сака многу да се експонира во јавноста и посветена е на образованието.

Фото инстаграм/Миа Бјелогрлиќ

На јавноста малку ѝ е познато како изгледа Миа Бјелогрлиќ, ќерката на Драган Бјелогрлиќ која има 24 години, а ја доби во бракот со Маја, со која го има и синот Алексеј.

Миа пред неколку години запиша Факултет на политички науки, а несомнено е дека е вистинска убавица.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close