MAMA

Мајки и девојки се сеќавате ли на овие ликови од детството: Еве каде се и како изгледаат актерите од Патот за Авонли! (ФОТО)

Забавна приказна за авантурите на среќно семејство кое живееше во некои поедноставни времиња

Ако се прашувавте што се случи со Сара, Оливија, Алек, Феликс и други, вие сте на вистинското место

Забавна приказна за авантурите на среќно семејство кое живееше во некои поедноставни времиња го означи растот на помладите генерации на крајот на минатиот век.

Како и да е, не само што малечките уживаа во интересните заговори и смешните раскажувања што се одвиваа во градот Авонли – ова беше еден вид забава за целото семејство.

Бидејќи сакавме да ги гледаме авантурите на Сара и нејзините пријатели и семејство, сакавме да откриеме како изгледаат денес хероите што ги сакавме …

Сара Поли (Сара Стенли)

Канадската актерка која ја играше десетгодишно девојче кое го напушта Монтреал на село прерасна во вистинска убавица – исто како што многумина замислуваа дека ќе биде.

Мег Рафман (Оливија Кинг Дејл)

Денес, симпатичната помлада сестра на острата Хати е успешна комичарка и телевизиска презентерка.

Со години, таа беше домаќин на претстава во која откри трикови за водење и разубавување на домаќинството, а ја објави и книгата „Колку е тешко тоа?“, Во кое ги собра нејзините најинтересни приказни.

Захари Бенет (Феликс Кинг)

Непослушниот син на Алек и Џенет прерасна во вистински човек! Денес, тој е успешен актер и фронтмен на инди-бендот Тин Стар.

Зампроња Џем (Фелисити Кинг Пајк)

Постарата сестра на Феликс нè нервираше малку со нејзината сериозност и ароганција, но таа секогаш беше совршен пример за одговорно и амбициозно девојче.Актерката која го глумеше нејзиниот лик не се откажа од актерството, но таа повеќе е посветена на своите деца Даниела, Лука и Сем отколку на нејзината кариера.

Џеки Бароуз (Хенриета Хати Кинг)

И, конечно – омилениот лик на сите! Остра, без хумор,  а сепак толку духовита!

Еки Бурош, кој сними бројни улоги во Холивуд и на телевизија, беше Хети. Таа беше толку посветена на својата работа што работеше сè до крајот на нејзиниот живот кој згасна  во 2010 година.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close