Кафе муабет

Мајките “распалија” по Српската дизајнерка која тврди дека постпородилна депресија не постои!

Со својот коментар познатата српска дизајнерка ги разлути мајките

Познатата српска дизајнерка Дијана Радоњиќ која стана мајка по трет пат ја разлути јавноста.

 

 

Имено таа на својот официјален  профил на Инстаграм, сподели фотографија како го дои своето бебе, и напиша дека се чувствува уморно,  дека станува ноќе, и дека чувствува болка во градите, но дека е среќна поради своите деца па болката и е најмал проблем.

 

foto mamaklik

 

На ова следуваше коментар од една нејзина следбеничка која напиша: Една недела по породувањето, жените немаат волја да се облечат ниту дотеруваат, но еве ти си поинаква, изгледаш прекрасно.

 

фото Printscreen/Instagram

По ова додје до конфликт помеѓу познатаат дизајнерка и многу корисници на социјалните мрежи, на што Дијана одговори дека нема време за негативност и изгледа ги налути повеќето жени.

 

View this post on Instagram

"LJUBAV NA PRVI POGLED" ??? Da ste samo videli prvi susret jutros… Meni ce zauvek ostati ucrtana ta scena. Uletele su u sobu i vicu- mamaaa, gde jeee (gledajuci krevetac) ? A kako je bio do mene, posto je mala mrvica nisu ga primetile .. Cim su ga ugledale… taj ton, izrazi lica, mala bica preplavljena osecanjima….to ne mogu da vam opisem ❤️ To je definitivno nesto najlepse i najneznije sto sam ja ikada videla ??✨ HVALA TI DRAGI BOZE NA OVOLIKOJ SRECI I LJUBAVI, OVO JE NESTO STO SE SAMO ZASLUZITI MOZE ?? Vuk ima jos dve predivne sekice i jedva cekamo da se i sa njima sretne ❤️❤️ Morace da bude jak momak da sacuva sve cetiri ??❤️❤️❤️❤️

A post shared by DiLine Dijana (@diline_dresses) on

 

„Не ја сакам ниту пак  ја знам депресијата како поим. Се зависи од нас и нашиот ум. И како е можно да бидеш во депресија по доаѓањето на едно мало суштество. Јас сум мајка на три деца и сум пресреќна и сè е во ред “, напиша дизајнерката.

 

 

 

Набргу следуваше коментар во кој пишуваше дека постпородилната депресија навистина постои.

Засрами се во името на сите жени кои пателе од постпородилна депресија, гласи коментарот!

„ Голема навреда е да се каже дека постпородилната депресија е негативност и дека се зависи од умот. „ До хормоните е, депресијата е клиничка болест што може да се третира како и други болести и не е срамота доколку постои“, стои во друг коментар.

 

 

„Дали е реално некој да напише вакво нешто? Депресијата е многу сериозна болест “,

„ Таа не признава постпородилна депресија, па тоа е исто како да кажете – добро, јас не признавам дека има сонце.

 „Сè поголем е број луѓе страдаат од депресија и овој став е многу погрешен“, напишаа дел од жените во коментарите.

 

https://www.instagram.com/p/CF_z7XUjiPT/

 

Инаку модната дизајнерка Дијана Радоњиќ, или попозната како брендот Дилин, се породи на 5 октомври 2020 година и на свет го донесе своето синче Вук.

View this post on Instagram

Nakon "milion" poruka- "Snimi nam se sada…" evo me. Ovo sam dozivela kao "Golu istinu" jer nisam bas srecna sto je ovako, ali tako mi je kako mi je ? Doktor kaze da u mom stomaku nema vise nista, a nadala sam se da ce reci da je nesto ostalo.. tako da, nazalost, sve je ovo salce ? Ali dobro… motivacija je onda jos veca. Secam se da sam prosli put sa cak dve bebe bilo mnoogo manja.. ili bar mislim.. Ali eto.. bar cete sada imati Big size modela, dosta ste me kudili i mislili da pravimo samo S haljinice ? Nego … sta raditi? ? Gledam mame koje su se porodile pre mesec/dva… strukic kao pre.. meni sada to deluje nemogucee ? Srecom, imam grudi iz snova napokon ? Oprostite na ovom nesredjenom izdanju, ali i da se nasminkam- dzaba mi ???‍♀️

A post shared by DiLine Dijana (@diline_dresses) on

 

Вук е синчето со нејзиниот партнер Иван, а дизајнерката Дијана од првиот брак има две ќерки Андреа и Ника.

 

Дизајнерката додека беше бремена често пати објавуваше фотографии на својот Инстаграм.

Погледнете како изгледаше таа во блажена состојба:

 

 

https://www.instagram.com/p/CFfbD9ajZVR/

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close