Кафе муабет

„Мајка ми пoчинa од тешка болест, а татко ми од тага за неа”- пoтpecна исповед на Јана Тодоровиќ!

Страшната вест и беше соопштена додека беше на пат за да настапува на свадба во Загреб...

Популарната пејачка Јана Тодоровиќ гостуваше во емисијата “Sceniranje”  на телевизијата Курир, каде зборуваше за својот живот и кариера.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ
фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Емисијата е позната и по тоа што многумина си ја отвораат душата пред гледачите, а една од беше и пејачката Јана која се осврна на најтешкиот период во нејзиниот живот и како таа го надмина.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ
фото инстаграм/Јана Тодоровиќ
фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

– Најтешко ми беше кога почи-наа татко ми и мајка ми. Сè се случи за два месеци. Мама долго страдаше од р-ак, а тато почина од тага за неа – рекла Јана.

Страшната вест и беше соопштена додека беше на пат за да настапува на свадба во Загреб.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

– Кога ми се јавија знаев дека сакаат да ме известат дека мајка ми почи-нала. Толку ми беше тешко, што посакував да ме нема- вели Јана.

Дека починал нејзиниот татко исто така дознала додека била на пат.

– Дознав во авионот. Имав настап во Холандија, а кога се качив во авион за Белград, мојот внук му јави на Иван дека татко ми почи-нал – шокантно рече пејачката.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ
фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Инаку Јана Тодоровиќ неодамна се преполови, и успеа да ослабне дури 20 килограми.

Таа го носи и епитетот пејачка која има најголеми гради на естрадата.

Јана веќе 23 години е во среќен брак со сопругот Иван, со кого ја има ќерката Кристина Џулијен а сега пејачката и открива како тие на необичен начин се запознале.

Неодамна пејачката ја раскажа својата љубовна приказна и откри дека нејзиниот сопруг влезе во нејзиниот живот сосема неочекувано, додека таа беше во врска.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

“Се запознавме пред точно 23 години во Косово, каде што и живеев и пеев. Тој дојде да ме слушне затоа што му требаше пејачка за неговиот ресторан што го отвораше во Минхен. Штом ме слушна, „Два часа подоцна, тој ми пријде и ми рече:„ Ќе бидеш моја или ничија “. Вака изгледаше нашата прва средба“, рече пејачката.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Покрај тоа, тогаш бев во врска, зошто сега би криела кога многу од моите пријатели знаат што се случуваше во тој момент, па по еден месец влегов во сериозна врска и се омажив за Иван. И така, ние сме заедно 23 години и имаме прекрасно мало девојче.

Нема да кажам дека падна на моето пеење, но мислам дека беше така “, призна Јана.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Јана Тодровиќ живее во замок, и тоа во Постбауер – Хенг, во близина на Нирнберг во Германија.

Овој замок пред пет години го купил нејзиниот свекор Свето Тодоровиќ и целиот имот се простира на 16 хектари.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ
фото инстаграм/Јана Тодоровиќ
фото инстаграм/Јана Тодоровиќ
фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Покрај дворецот има и езеро, помошна куќа, голем парк, посебен дел за животни. Дворецот се вика Каго Тодоровиќ и е изграден во барокен стил со ренесансна нота, и има неколку кули кои му даваат посебна убавина.

Јана важи за една скрoмна личност, и таа никогаш јавно не се експонира со богатството на своето семејство.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Во дворецот таа дури и го сними спотот за баладата „Јас сум твоја“, но не зборуваше дека тоа е нејзин имот.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close