Кафе муабет

„Мајка ми ме остави во дом, ме спасија кумовите” – тажната животна приказна на Весна Џогани

Неколку пати јавно раскажа за своето тешко детство, за сиромаштијата и за животот по мост, каде како што вели имала парче небо и парче леб.

Зборовите на познатата пејачка Весна Џогани за поранешниот живот погоден од сиромаштија го допреа целиот регион. Таа имаше тешко детство, но судбината и се насмевна и нејзиниот живот целосно се промени.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Неколку пати јавно раскажа за своето тешко детство, за сиромаштијата и за животот по мост, каде како што вели имала парче небо и парче леб.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Таа имаше среќа и од девојче кое пораснало во сиропиталиште да стане позната пејачка. Кога наполнила една година, нејзината мајка Сретена живеела во многу тешки услови, без скршена пара. Забременила во вонбрачна афера со таткото на Весна, чија поддршка ја немала.

фото инстаграм
фото инстаграм

Поради сиромаштија, Сретена беше принудена да ја остави својата ќерка во сиропиталиштето.

По краткиот живот во домот, познатата пејачка беше посвоена од брачна двојка, а нејзиниот контакт со нејзината сиромашна мајка постојано го одржувала.

фото инстаграм
фото инстаграм

Весна сега откри и нови детали во една емисија.

– Првите спомени ми се тажни, но тие ми помогнаа да го градам мојот живот. Драго ми е што има луѓе кои ја враќаат верата во живот денес – започнува Весна и открива дека животот бил груб со неа.

фото инстаграм
фото инстаграм
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

– Морам да кажам дека бев во Жвечанска краток период, а моите кумови ме извадија од таму, и имаа силно влијание врз моето растење. Мајка ми само краток период мораше да биде без мене , но после тоа беше цело време со мене. Таа е прва, а потоа и мојот сопруг Џоле, кој ме познава најдобро. И мојот сопруг имаше исклучително влијание врз градење на мојата личност – вели Весна.

фото инстаграм
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

За среќа, периодот што го помина без нејзината мајка, во сиромаштија, не остави видливи последици и трауми на Весна.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

– Како што растев и созревав, успеав да се разберам себеси преку разговори со експерти. Она што ми предизвика сиромаштијата е да работам повеќе. Да се ​​трудам секогаш повеќе, да заработувам работата и дисциплината се клучот за успехот. Тоа е важно да им го кажете на луѓето. Зад мене стојат 20 години работа, а последиците од сиромаштијата се дека денес сум многу скромна, жена која никогаш не се предава и која не се откажува – вели Весна.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close