Кафе муабет

Мајката на Дарко Лазиќ бесна поради свадбата со Барбара- еве што вели за тоа!

Бранка мисли дека многу брзаат...

Фолкерот Дарко Лазиќ откри дека планира голема свадба со својата свршеница Барбара Бобак, а за пејачот ова ќе биде трет брак.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено, тој рече дека церемонијата ќе ја направи прво во ресторан, а потоа под голем шатор, пред неговата родна куќа во Брестач. Меѓутоа, како што сега пренесува Скандал, мајката на Дарко, Бранка Лазиќ, поради овој потег му одржала лекција на својот син.

Фото Инстаграм/Барбара Бобак
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– На Бранка и е преку глава од снаи и веридби. Жената не знае каде тера, а тој се жени речиси на две години – започнува извор за „Скандал“ и додава:

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Таа нема ништо против Барбара, само мисли дека брзаат и нејќе ни да слушне шатор да биде поставен пред нејзината куќа.

фото архива

Таа остро му рече:

Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

“Нема секогаш да бидеме циркус, што сме ние, дворски будали?! Нема да ми го вртиш тој вол пред домот, доста е!” Но, знаете Дарко, тој е толку шармантен, а мајка му е слаба на него затоа верувам дека оваа радост ќе биде гала прослава и дека на крајот Бранка ќе ја подготви.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Инаку, мајката на Дарко неодамна за српски Курир изјави дека е рано за уште едно внуче.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

-Ако Дарко е среќен, и јас сум. Искрено мислам дека конечно дојде време тој да биде вистински среќен а не секогаш да се пишува за него ова или она. Тогаш излегува дека жените се секогаш во право, а тој не е. И јас сум жена, но реална сум, секогаш се пишува за него како да е бабарога, а женскиот свет е добар, тие се добри. Мислам дека е уште рано за уште едно внуче, но ако се случи Боже мој, никогаш не е  доволно од деца. Со Барбара засега добро се согласуваме, а нејзините родители го прифатија Дарко – изјавила мајката на пејачот.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close