Дом и семејство

Маја Шупут откри како се релаксира кога е дома и ја покажа спалната соба- ваков луксуз нема никаде!

Пејачката зема неколку слободни денови...

Пејачката Маја Шупут (42) си зеде неколку слободни денови за себе, па неколку дена одмараше од  социјалните мрежи. Сепак, како и многумина, таа не можеше долго да чека да не објави нешто, па покажа како изгледа кога се опушта во својот дом.

фото инстаграм/Маја Шупут

Таа позираше во црна ноќница со прерамки и покриена со црно ќебе.

Маја држеше чаша во рака и гледаше фудбал на големиот екран. Убавата пејачка не откри дали е нејзината спална соба, но слични сцени објавила и претходно на Инстаграм. Пространата соба е уредена многу внимателно и малку минималистички, а преовладуваат светли бои.

фото инстаграм/Маја Шупут

”Movie day. Што да гледам? Изгледав сè. Ако некој има паметен предлог, слушам“, напиша пејачката во објавата која собра над 11.000 лајкови, а имаше и низа коментари од следбениците кои сугерираа што да се гледа.

фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

Инаку, Шупут (42) отсекогаш сакала да експериментира со изгледот, а нејзината последна промена го привлече вниманието на многу фанови кои ја опсипаа со комплименти. Имено, Маја на Инстаграм објави неколку фотографии од новата фризура која, судејќи по реакциите, многу им се допадна на нејзините следбеници. Тоа е популарна фризура наречена Боб со бранови.

фото инстаграм/Маја Шупут

– Во Новата 2022 година влегувам со нова фризура. Забавна фризура подготвена за забава – напиша Маја, која ги забавуваше гостите на новогодишната ноќ во хотелот Olympia Sky во Водице.

Под фотографијата почнаа да се редат коментари за новата фризура. „Најубавата фризура за мене досега“, „Ти си убава“, „Најубава“, „Одлична“, , беа дел од коментарите.

фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

За потсетување, Маја и нејзиниот сопруг Ненад минатата година го добија синот Блум. Таа секојдневно споделува во јавноста колку тој е посебен за неа, и дека отккао стана мајка целото внимание му го посветува на синот.

фото инстаграм/Маја Шупут

– Кога го донесовме дома, го гледавме со часови, сфативме дека тој е толку симпатичен, тој е едноставно Блум. Името е кратко, името е модерно, ова е 21 век и времињата се менуваат колку и тоа да не му се допаѓа некому. На крајот на денот, на никој не треба да му се допаѓа, тоа е навистина наш избор и името ќе го носи моето дете – рече г-ѓа Шупут Татаринов по породувањето.

фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

Таа исто така се пофали дека во слатките грижи и обврски и помага нејзиниот сопруг.

фото инстаграм/Маја Шупут

– Досега ги правиме сите ноќни стражари заедно, кога детето се буди, ние двајцата скокаме од креветот. Нема спиење, ние сме солидарни во ноќниот сегмент и никој од нас не сака да спие додека бебето плаче, му се менува пелена или се храни, дури и тоа не беше дел од договорот, но едноставно никој од нас не сака да пропушти момент со Блум- вели Маја.

фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close