Кафе муабет

Маја Шупут и синчето Блум ги стопија фановите со овој стајлинг- излегоа на прошетка и сите гледаа во овој детал!

Ги освоија симпатиите...

Маја Шупут на (42) се оствари во улога на мајка а од самото раѓање на нејзиното синче Блум таа ги забавува фановите со фотографии од него.

фото инстаграм/Маја Шупут

Многумина се согласуваат дека тој е слатко дете.

фото инстаграм/Маја Шупут

Овој пат пејачката се пофали дека таа и нејзиниот син се усогласиле со облеката и украдоа безброј воздишки.

фото инстаграм/Маја Шупут

-Мамааа да одиме во град, напиша Маја во описот на фотографијата со Блум.

фото инстаграм/Маја Шупут

Таа позираше со својот мал син во скутот додека седеше во автомобилот. Двајцата беа облечени во црни, кожени јакни, фармерки и чевли. Фотографиите ги воодушевија обожавателите на Маја.

фото инстаграм/Маја Шупут

„Плукнат на тебе, Преслатко!“, „Ајоој, генијални сте“, „Многу сте ми слатки“, „Многу сте згодни“, „Како е облечен како фраер,, „Мајо, неговата убавина и сладост ја надмина твојата“ , се дел од коментарите.

фото инстаграм/Маја Шупут

Инаку, малиот Блум ќе го прослави првиот роденден следниот месец, на 17 март.

фото инстаграм/Маја Шупут

Нејзините обожаватели секојдневно уживаат во авантурите и деталите од нејзиниот семеен живот, кои таа ги споделува на својот Инстаграм профил.

фото инстаграм/Маја Шупут

Секако најголем интерес кај јавноста уште за време на бременоста, пројави името што двојката реши да му го даде на своето синче.

фото инстаграм/Маја Шупут

Имено уште на почетокот Маја велеше дека нема да биде традиционално хрватско име и наиде на низа негативни коментари.

фото инстаграм/Маја Шупут

Таа и сопругот Ненад во последен момент се решија да му го дадат името Блум на својот наследник.

фото инстаграм/Маја Шупут

– Кога го донесовме дома, го гледавме со часови, сфативме дека тој е толку симпатичен, тој е едноставно Блум. Името е кратко, името е модерно, ова е 21 век и времињата се менуваат колку и тоа да не му се допаѓа некому. На крајот на денот, на никој не треба да му се допаѓа, тоа е навистина наш избор и името ќе го носи моето дете – раскажува г-ѓа Шупут Татаринов.

фото инстаграм/Маја Шупут

Таа исто така се пофали дека во слатките грижи и обврски и помага нејзиниот сопруг.

фото инстаграм/Маја Шупут

– Досега ги правиме сите ноќни стражари заедно, кога детето се буди, ние двајцата скокаме од креветот. Нема спиење, ние сме солидарни во ноќниот сегмент и никој од нас не сака да спие додека бебето плаче, му се менува пелена или се храни, дури и тоа не беше дел од договорот, но едноставно никој од нас не сака да пропушти момент со Блум- вели Маја.

фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close