Кафе муабет

Маја Беровиќ откри радосна вест- пејачката е пресреќна, честитки пристигнуваат од сите страни!

Маја е во шестиот месец од бременоста, а во февруари ќе роди момче...

Пејачката Маја Беровиќ, по бројните шпекулации дека е бремена, одлучи да ја сподели оваа добра вест со своите фанови.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Маја е во шестиот месец од бременоста, а во февруари ќе роди момче.

Во оваа прилика, Маја се огласи и со интересна фотографија ја сподели убавата вест.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Се чини дека следната година ќе има повеќе бебиња отколку вечерва, бидејќи наскоро доаѓа мама Бебовиќ. Неизмерно сум среќна и благословена што ќе донесам нов живот на светот! Им благодарам на сите мои пријатели и соработници кои се грижеа за мене во сите фази во претходните месеци, со цел да ја изведам целата сезона професионално како што сте навикнати од мене. И сега, по феноменалните месеци поминати со вас во ова лудо време што не опкружува, конечно може да започне мојот сладок одмор – напиша Маја во описот на фотографијата.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Она што е интересно,е дека  Маја за прв пат по петнаесет години од кариерата ќе замине на заслужен одмор, а дотогаш ќе се обиде да подготви нови песни за сите нејзини обожаватели со кои ќе се врати на музичката сцена.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

За потсетување, Маја Беровиќ во 2016 година го изговори своето судбоносно „ Да“ со својот избраник Ален Драгосав во кого е заљубена од свои 17 години.

Парот се венчаше во православна црква на грчкиот остров Родос, а иако многумна зборуваат дека венчањето било тајно, пејачката тоа го демантираше но изјави дека немала потреба да се зборува за венчавката.

Фото Архива
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Исто така, Маја во неколку наврати ги демантирала приказните за разводот и за крајот на бракот кои одекна во српските медиуми.

Маја Беровиќ моментално е една од најпопуларните пејачи на српската јавна сцена, а повеќе затоа истакнала дека всушност нејзиниот сопруг и е најголема поддршка.

– Сите знаат за тоа и не кријам дека тој ми е најголема поддршка кој остана покрај мене и ми помагаше многу и финансиски на почетокот.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Тој беше некој кој инсистираше да се занимавам професионално со музика, бидејќи виде колку сакам да пеам.

Тој е мојата најголема поддршка и продуцент на сето ова. Насочени сме еден кон друг и заедно осмислуваме се.

И кога визуелниот идентитет е во прашање, морам да признаам дека тој е мојот најголем критичар, рекла Маја во една прилика.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Ален, според пишаните босански медиуми, австријски бизнисмен, но и менаџер на својата сопруга.

Маја исто така прозборе и за своите брачни проблеми, но и објанала како ги решава.
– Морам да кажам дека ретко ме напаѓа, но некогаш се случува… Физички никогаш, воглавно се е вербално.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Го слушам, него просто е невозможно да не го слушате, бидејќи зборува многу гласно. Тој е постар и помудар, рекла таа.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Инаку, Маја важи за една од најатрактивните пејачки на српската естрада, нејзините настапи се вистиински спектакл.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close