Новости

Маја Беровиќ блесна во празничен амбиент- еве како изгледа во седмиот месец од бременоста!

Таа и нејзиниот сопруг го чекаат своето прво дете...

Познатата пејачка Маја Беровиќ и нејзиниот сопруг Ален Драгосав наскоро ќе станат родители.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Маја е пресреќна, се чувствува добро и едноставно блеска во бременоста што може да се забележи и по фотографијата што ја објави.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Судејќи по оваа фотографија, пејачката е презадоволна од бременоста, а на нејзиното лице се гледа сјајот карактеристичен за трудниците.

Пејачката го покажа трудничкото стомаче во пријатниот празничен амбиент во домот, со опис „Љубов за сите мои бебиња“.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Под фотографијата се редеа комплименти од обожавателите а фотографијата за неколку часа собра над 60.000 лајкови.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Пејачката на својата приказна објави кратко видео во кое не ја криеше напредната бременост, која мора да признаеме дека прекрасно и прилега.Бидејќи е во седмиот месец од бременоста, нејзиниот стомак беше во преден план, а некои обожаватели ја пофалија нејзината завидна фигура.

За потсетување Маја и нејзиниот сопруг Ален Драгосав го очекуваат своето прво дете, кое треба да се роди следната година и ќе се остварат во улога на родители.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Маја откри и дека носи момче а иако не сакаше да го открие името што го избрале за детето, Беровиќ при последното телевизиско гостување истакна дека бебето сигурно нема да добие српско име.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Ќе оди на училиште и ќе живее во странство, па ќе му дадеме име кое ќе можат да го изговараат Германците – изјави пејачката во шоуто кај Огњен Амиџиќ.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

За потсетување, иако имаат недвижен имот во Белград, Маја и Ален со години живеат во Грац, а токму во овој австриски град, во тамошната престижна клиника, Беровиќ планира да се породи.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

-Момчето сигурно ќе учи српски и често ќе доаѓа во нашата земја, посочи Маја.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Пејачката вели дека на одлуката нивниот наследник да живее и да расте во Грац, а притоа одлично да го совлада германскиот јазик, влијаеле предностите на локален образовен систем и подоцна поголеми можности за вработување.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Имено, пејачката по 16 години врска, од кои 6 години брак со сопругот Ален Драгосава сега за прв пат ќе се реализира во улога на мајка.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Сите зборуваат за долгоочекуваната блажена состојба на пејачката, а во оваа прилика таа си ја отвори душата за тоа, па призна се за бременоста и плановите за бебето.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Како што можете да видите, се чувствувам бремено, ги броиме деновите. Отсекогаш ми било драго кога ќе слушнав дека некоја жена е бремена. Тоа не може да биде поубава вест. Со сопругот сме заедно 16 години – вели Маја и додава:

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Бремена сум од крајот на мај. Знам се точно, имав чувство од самиот почеток кога се случи. Се се случи во Дубаи, па бебето ќе се вика Хабиби. Се шегувам, но момче е, важно ни е да одбереме светско име, бидејќи бебето ќе оди на училиште во Австрија. Презимето на бебето ќе биде Драгосав. Ќе смислиме и добро име – рече Маја неодамна.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close