Кафе муабет

Марко пресреќен дојде во болницата- еве што и донесе на својата наследничка!

Поради епидемиолошки мерки, Марко не можел да влезе кај Луна, па само ги оставил работите во болницата а нив ги превземал вратарот...

Денес Марко Милjковиќ кој пред неколку дена се оствари во улогата на татко, пресреќен се упати кон болницата каде се наоѓа неговата сопруга Луна и наследничката Миа.

фото србија данас

Имено гордиот татко донесе работи потребни за својата ќерка Миа.

Поради епидемиолошки мерки, Марко не можел да влезе кај Луна, па само ги оставил работите во болницата а нив ги превземал вратарот. Веднаш потоа Марко ја напуштил зградата на Народниот фронт.

фото србија данас

Како што дознава порталот Србија Данас, Луна утре треба да ја напушти болницата.

За потсетување Луна се породи на 15 јуни. Иако породувањето тргна по природен пат, Луна и нејзиниот доктор на крај одлучија да се породи со царски рез.

фото инстаграм
фото инстаграм

– Денес во 14:42 часот пристигна најубавата девојка на светот! Ова е мојот најсреќен ден во мојот живот! Нашиот плод на љубовта, животот. Нека е жива и здрава, Миа – напиша Луна на Инстаграм, а потоа им се заблагодари на сите за убавите желби.

фото инстаграм

По раѓањето на Миа, Марко истакна дека се чувствува прекрасно. Тој откри дека бил премногу возбуден но и тажен поради фактот што не можеше во живот да ја види својата наследничка.

фото архива

„Се чувствувам феноменално, Луна подготви се за три или четири месеци, да направиме ново бебе. Ова е феноменално чувство. Ова е моја трета маица, ме искинаа. Бев во транс, почнав да ја трескам главата по плакарот. Ако некој не го доживеал чувството да стане родител, му посакувам да го доживее што порано. Цело време Луна и јас разменуваме убави зборови, емоции“.

„Ми недостасува фактот дека не можам веднаш да одам кај неа, би сакала да бидам до неа. Ќе заминам утре, не можев да ја стигнам денес. Не можеше да ми каже каде точно и е апартманот ја однесоа низ некои лифтови. Утре ќе се обидам со дрон да дојдам до неа“ рече Миjковиќ по раѓањето на неговата ќерка.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Новопечената мама потоа ја објави и првата фотографија со бебето на која никој не остана рамнодушен.

Имено, таа е на фотографијата со новородената ќеркичка чие лице го покрила со голем емотикон.

„Дефиницијата на љубовта не беше јасна и потполна до овој момент! 15/06.2021 в 14 и 42 часот се роди најголемата среќа на овој свет… Порано слушав мајки како ја опишуваат љубовта кон своите деца, но ова не може да се опише! Ова едноставно мора да го доживееш за да го сфатиш!“

„Мое битие, моја душа, мое срце што чука… Толку те посакував што полудев чекајќи те… Те добивме од голема љубов!“

„И среќна сум што личиш на својот татко, бидејќи кога и да те погледнам гледам мини верзија од личноста што толку ја сакам! Ти си нашата сила, и нашата победа! Те сакам животе малечок… Мир, среќа, спокој, рај“ напиша новопечената мама Луна Џогани во описот на нејзината фотографија.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close