Кафе муабет

Марко повеќе нема да го видите, сега сме само јас и Миа: Луна Џогани го чека второто дете, а сега го објави ова- ДАЛИ Е КРАЈ НА ЉУБОВНАТА БАЈКА?

Тоа беше само шега...

Луна Џогани победничката на „Задруга“и нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ, откако ја завршија кариерата на реалити ѕвезди, се фатија за работа и станаа Јутјубери.

фото инстаграм/Луна Џогани

Оваа двојка е омилена на многумина, а тоа може да се забележи од секојдневните коментари под видеата кои ги објавуваат, каде нивните фанови ги опсипуваат со пофални зборови.

фото инстаграм/Луна Џогани

Тие имаат два канали на популарната мрежа и заработуваат многу пари од прегледи и коментари.
Овој месец го започнаа проектот Сиктерманија, во чии рамки ќе објавуваат 31 снимка, секој ден во месецот.

фото инстаграм/Луна Џогани

Второто по ред е видео во кое Луна одговара на лексиконски прашања а на самиот почеток на видеото таа ги изненади нивните многубројни следбеници.

фото инстаграм/Луна Џогани

-Марко нема да го гледате, бидејќи повеќе не сака да се снима. Едноставно реши да се откаже, не му оди. Вели дека не се слика добро, нема да биде на Сиктерманија па отсега ќе ме гледате само мене и Миа – изјави Џогани а ова ги шокираше нивните фанови кои се навикнати да ги гледаат заедно.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Се шегувам, не треба да го правиме тоа, да секираме луѓе, да добијат напади – кратко додаде таа, и  се појави Марко .

фото принтскрин

-Не грижи се, Марко ќе продолжи да ти го загорчува животот – се вмеша Миљковиќ во видеото и откри дека ќе отсуствува само во ова видео, а во следното фановите повторно ќе го гледаат.

фото принтскрин

Да потсетиме, Луна Ѓогани, која е бремена со второ дете неодамна откри детали од приватниот живот со нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ.

фото принтскрин

Имено, Луна во емисијата „Ами џи шоу“ ја прашале кој е најсреќниот, а кој најтажниот момент во нејзиниот живот. Таа ги изненади сите кога ги спомна нејзините родители.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Дефинитивно бев најсреќна кога ја добив ќерка ми, тоа е најубавото чувство на светот, не може да се опише“, изјави Луна во емисијата „Ами џи шоу“.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

„Имаше повеќе тажни моменти, а најтешко ми беше кога моите родители се разведоа. Тоа е нешто што никогаш не минува, кога ќе размислам, секогаш е истата тага. Се помирив со тоа, се разбира, како секој што поминал низ тоа, но јас останав со фактот дека ми е жал што не е така како што сакав“, призна Луна и додаде:

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Недостига тоа семејство заедно, посакувам да го имав тоа“.

фото инстаграм/Луна Џогани

Луна во емисијата зборуваше и за својата втора бременост, а сите забележаа дека таа блеска.
Таа сега откри како дознала дека е бремена и што прво забележала.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

“Јас сум многу понормална, помирна, кога сум бремена. Кога не сум, тогаш сум “драма кралица”, хистерична… Луѓето ми кажуваат дека сум слатка, мила. Мирисите ми пречат, јас тоа го забележав, не јадам месо, не јадев ниту во првата бременост. Да ми се гади, тогаш сфатив дека нешто се случува“, изјави Луна во емисијата „Ами џи шоу“.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Инаку, Луна и Марко Миљковиќ веќе ја имаат ќерката Миа, а веста за ново засилување ги воодушеви.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

„Го оставив Бог да одлучи, не сакав да се оптоварувам. Веројатно ќе биде тоа јуни како и Миа. Не е како што го темпиравме… Би сакала да имам син, Миа е исто како тато, јас сакам син на мајка. Имам неколку имиња, но Марко ќе го оставам да одлучи, што и да одбере, ќе бидам среќна“, рекла Луна.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Инаку Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ ја започнаа својата врска пред четири години пред камерите на реалното шоу „Задруга“, а пред една година ја добија ќерката Миа.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Животните ситуации ги направија посилни, се запознаа, созреваа, а сега во заедничко интервју открија дали ќе снимат филм за нивниот живот, што најмногу ги повредило, но и што никогаш нема да си простат еден на друг.

фото инстаграм/Луна Џогани

На прашањето што никогаш не би си простиле еден на друг?
Марко рече – Измама?
Луна се надоврза – Никогаш не кажувај никогаш, нема да кажам измама.
Марко: Па да те изневерам?

фото инстаграм/Луна Џогани

Луна: – Не можеш да ме измамиш. На крајот на краиштата, ние сме во брак, имаме дете, секако дека сум против тоа. Не знам што ќе се случи утре. Еве ќе кажам дека е предавство. Со некој со кој делиш макар и парче леб, толку години, а тој те изневерува. Да ми забие нож во грб. Па, тоа би ме повредило.

фото инстаграм/Луна Џогани

Марко: Се согласувам со Луна, со тоа што би додал и измама.

фото инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close