Новости

МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ ЈА ДОНИРА СВОЈАТА УНИКАТНА УМЕТНИЧКА СЛИКА: Пејачката се приклучи на акцијата за помош на малата Ангела!

Марија не се двоумеше што да донира...

Марија Шерифовиќ која важи за една од најдобрите вокали во регионот, ја покажа својата хумана страна.

Имено таа реши да го следи чекорот на повеќето познати личности, како Милош Аврамовиќ и тимот на „Јужни ветер“, Милош Биковиќ, чија јакна беше на аукција и Софија Милошевиќ, Новак Ѓоковиќ и Лука Јовиќ, кои лицитираа.

Мариja е уште една ѕвезда која се бори за животот Анѓела.

Марија Шерифовиќ реши да го донира уметничкото дело од нејзината лична колекција.

foto telegraf.rs
foto telegraf.rs

Таа на лицитација ја стави сликата од талентираната уметница Уна Бакиќ, насликана во нејзина чест.

Сликата е на аукција на Фејсбук групата Биди хуман – хуманитарно надодавање и се очекува да достигне голема сума.

Бројни големи sвезди се вклучија во борбата за малата Ангела, на која и треба голема сума пари за терапијата од која зависи нејзиниот живот.

Како што е познато, деновиве се одржа хуманитарна аукција а се работеше за јакната која ја носеше Милош Биковиќ во серијата  „Јужен ветер“, во улогата на како Мараш.

Оригиналната цена на оваа ставка беше 300 евра. На крајот, јакната беше продадена за 8.500 евра, изјави директорот на „Јужен ветер“, Милош Аврамовиќ.

– Јакната доби сопственик, а Ангела утре ќе добие уплата од речиси милион динари! Сакаме да им се заблагодариме на сите, особено на некои луѓе кои сакаа да останат анонимни и донираа огромни суми. Честитки луѓе! Моето срце е исполнето кога гледам какви луѓе има и мирно гледам во иднината, сигурен сум дека можеме да ја надминеме секоја пречка кога сме обединети!  За Ангела до победа! Благодарам – напиша Милош Аврамовиќ.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close