Кафе муабет

Марија Шерифовиќ непрепознатлива: По строгата диета пејачката покажа како изгледа- “Се исушив”

Ослабна седум килограми за еден месец...

Пејачката Марија Шерифовиќ подолг период мака мачи со килограмите, а сега е решена да ја доведе линијата до совршенство.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Иако не се осмелила да направи толку голема животна промена поради напорниот распоред, сепак решила сериозно да се позанимава со својот изглед.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ м

Таа редовно тренира, а нејзиното мени е внимателно одбрано.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Резултатот е седум килограми помалку за еден месец, а сега на социјалната мрежа Инстаграм истакна дека и самата била изненадена од исходот.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Тоа е тоа! Се исушив – напиша Марија, додавајќи на шега:

– Од утре јадам, умерено! Ха-ха-ха-ха!

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ м

Сакала да дознае се за нејзините корени…

Марија Шерифовиќ неодамна за српските медиуми открила дека направила ДНК тест и дека резултатите од истражувањето се многу интересни.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Пејачката во емисијата „Сценирање“ изјави дека отсекогаш имала голема желба да дознае се за нејзиното потекло.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Фамилијата Шерифовиќ беа богаташи во Врање и отидов да копам да видам кои се и што се, во градскиот музеј има разни работи од прабаба ми и прадедо ми, но ќе дознаам, бидејќи сакам баш прецизно да се занимавам со тоа.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

-Дури неодамна направив и ДНК тест, генетски тест, да видам од каде влечам корени. Тоа се прави преку плунка и тоа истражување трае околу 45 дена, а потоа ја добивате точната географија од каде потекнуваат вашите корени“, рече таа.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Пејачката додала дека за време на истражувањето што го направила дознала дека има проблеми и со глутенот.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

„Значи, мене има каде ме нема… Не сум во Кина, Австралија и Нов Зеланд, но 60,9 проценти се во Грција и Балканот, што е логично со оглед на нашата историја. Така дознав и дека имам „Проблем со глутенот. Забавно е да се знае од каде доаѓаш“, рече таа.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Да потсетиме, Марија Шерифовиќ во истата емисија проговори за односот со родителите, но и за нивниот развод и откри како тоа влијаело на неа.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ 

Пејачката истакна дека не можеме да ги избереме нашите родители, но дека не би ги менувала своите бидејќи тие ја направиле таква каква што е денес.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

– Би рекла дека нивните улоги се еднакви. Не можеме да избереме родители. Дали би ги смениле? Голема е веројатноста да не би, затоа што кога би ги променила веројатно би билз обичен и досаден човек, а тоа не можам да го замислам. Затоа што нз сè што е досадно и обично никој не се сеќава. Клучната улога е во мојот живот игра тоа што имав вакви родители. Нивната желба беше да почнам да се занимавам со овој бизнис на 18 години, па така главна отскочна даска ми беше и нивна најголема поддршка – истакна пејачката во емисијата „Сценирање“.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

Пејачката исто така откри како разводот на нејзините родители влијаел на неа и посочи дека тој момент не ја погодил.

фото инстаграм/Марија Шерифовиќ

-Тој момент не ме погоди ниту ме интересираше, бидејќи таа година се преселив во Белград. Го започнав мојот живот и им реков да прават што сакаат. Требаше да го направат тоа одамна, наместо да гледаме разни циркуси. Тоа е мојот единствен јавен апел до сите луѓе кои имаат деца. Подобро е да имате здрави и насмеани родители отколку пеколни детства каде децата треба да преживеат нешто што не сакаат поради нивните родители. Тоа е мојот став, не мора да значи дека е точен, туку е мој – изјави пејачката.

фото инстаграм/Верица Шерифовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close