Кафе муабет

Марина се огласи по првото рочиште: Барам целосно старателство, грижливиот татко е на меден месец!

Дарко не се појави очекувано. Знаев дека нема да дојде. Следното рочиште е закажано за следниот месец, па ќе видиме дали ќе дојде...

Марина Гагиќ вчера во придружба на адвокат се појави во Основното јавно обвинителство во Рума, на првото рочиште одржано по нејзината тужба против нејзиниот поранешен вереник Дарко Лазиќ, за определување на старателство над нивниот син Алексеј.

Фото Нови.ба
Фото Нови.ба

Лазиќ не се појави на суд затоа што беше надвор од земјата, бидејќи патуваше во Египет со својата нова девојка, поради што рочиштето беше одложено за следниот месец.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

По судењето, Гагиќ за Телеграф Џетсет откри за што зборуваа во судот.

– Дарко не се појави очекувано. Знаев дека нема да дојде. Следното рочиште е закажано за следниот месец, па ќе видиме дали ќе дојде.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Таа, исто така, ги откри своите барања и услови.

– Целосно старателство. Алиментацијата не ми е толку важна како целосното старателство. Чувствувам дека подобро го чувам детето од него и дека повеќе се грижам за Алексеј.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

На прашањето дали мисли дека Дарко го избегнува судењето, таа вели:

– Не знам дали избегнува, но знам дека вчера отиде на меден месец, па тоа е причината зошто грижливиот татко не дојде на судењето.

Таа вели дека му го честитала роденденот.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Му испратив „среќен роденден“, но во името на Алексеј. Јас сум воспитана прво и основно. Тој одговори „благодарам“. По честитките, го потсетив на судењето, но тој не ми одговори. Знаеше дека е на судење.

По неодамнешните обвинувања на пејачот дека земала работи од куќата во Брестаж и дека никој не ја обвинува, таа коментираше:

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Се разбира, нема да ме обвинува кога се работи за моите работи или за работи што моите родители ги купија кога се преселивме. Ни помогнаа, не мораа, но тоа го направија. Кога се крена врева за неплатената алиментација за Лорена, отидов да си ги земам работите. Утре планирам да изградам куќа каде што ќе живееме јас и Алексеј, па ќе ги користам тие работи. Не се ефтини да ги оставите баш така, рече Марина.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Бидејќи роденденот на Дарко беше пред два дена многумина мислеа дека тоа е роденденски подарок од Барбара.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Ова е нашиот меден месец. Барбара ми даде нешто што ми е најважно, љубов – изјави Дарко за Република.рс.

На прашањето дали ќе се врати од меден месец со среќни вести, а можеби и со дете:

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

„Не ни треба Египет да ги направиме овие работи“, се пошегува Дарко.

Да потсетиме, Марина за Телеграф Џет сет откри дека го тужела Дарко за неплаќање алиментација за нивнот син Алексеј.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

На сослушувањето, тие ќе одредат какви обврски ќе има пејачот во воспитувањето на нивното дете. Според извор близок до поранешниот пар, таа бара целосно старателство и месечна алиментација во износ од 500 евра.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Марина тогаш накратко рече дека за сето ова ќе разговара со нејзиниот поранешен партнер на суд.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close