Uncategorized

Марина жестоко „pacпали“ по Дарко- напиша јавна порака и откри што точно се случува!

Таа не може да го поднесе фактот дека Дарко брзо и лесно ја замени со некојa другa..

Драмата меѓу Марина Гагиќ и Дарко Лазиќ секојдневно ги полни весниците и се чини дека крајот е далеку.

foto instagram/Marina Gagic
foto instagram/Marina Gagic
foto instagram/Marina Gagic

Таа не може да го поднесе фактот дека Дарко брзо и лесно ја замени со некојa другa!

foto arhiva

Додека Лазиќ зборува за преселба и за новата девојка, Марина се занимава со одговорностите околу нејзиниот син Алексеј и од време на време објавува нешто на својот Инстаграм профил, што многумина го поврзуваат со пејачот.

foto instagram/Marina Gagic
foto instagram/Marina Gagic
foto instagram/Marina Gagic
foto instagram/Marina Gagic

Така беше и овој пат, а многумина препознаа дека фотографијата која ја објави се однесува токму на Лазиќ.

foto instagram/Marina Gagic

Иако се шпекулираше дека Гагиќ инсистирала на помирување, што таа негираше, се чини дека поранешната свршеница на пејачот не може да се помири со фактот дека Дарко толку лесно ја замени.

foto instagram/Marina Gagic

– Мила, среќата е крај оној што ќе ти направи кафе, а не со оној што ќе ти вети патувањето низ светот – напиша Марина, а многумина погодуваат за кого се однесува оваа објава.

Марина сакаше да се смири со Дарко, но доби “ладен туш”?

Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ дефинитивно ставија крај на својата љубов и секој од нив сврте нова страница и започна ново животно поглавје. Сепак, синот Алексеј ќе остане врската што ќе ги поврзе засекогаш.

foto instagram/Darko Lazic

Токму по тој повод Дарко и Марина Гагиќ се сретнаа на роденденот на нивниот син.

Според извор за тамошните медиуми, Марина наводно била подготвена да му прости се на пејачот со кој има син но сепак следувал ладен туш.

foto instagram/Darko Lazic

– Сè беше одлично организирано во игротека. Се гледа дека дадоа се од себе. Не знам кој беше задолжен, што всушност и не е толку важно, но изгледаше навистина убаво. Двајцата комуницираа нормално цело време, ако не знаевме што се случува, ќе помислиме дека се хармоничен брачен пар. Од нејзиното однесување можев да видам дека е подготвена да се смири со него. Претходно ни рече дека и пречат неговите чести излегувања, трошење. Така, таа го уценуваше неколку пати дека ако тоа не се промени, ќе го напушти. Очигледно, сфатила дека не може да смени некого кој има 30 и нешто години, па решила да попушти. Но, мислам дека му рече на својот сосед дека има нова девојка. Дека е уморен од стрес, нервоза, уцени. Тој сака да живее нормално, за да не мора да се правда постојано каде е и што прави. Кога станува збор за детето, тој е тука за него и Марина знае дека може да му се јави кога ќе посака, но тој вели дека повеќе не може да биде во заедницата со неа. Мислам дека очекуваше и бараше премногу од него – започнува изворот за „Свет“.

foto instagram/Darko Lazic
foto instagram/Darko Lazic
foto instagram/Darko Lazic

– Па, знаеше со кого создава семејство. Ако тој не се смени во првиот брак и по првото дете, зошто мислеше дека сега ќе с епромени. Да речеме дека беше женкар, неверен и не знам што друго. Можеше да бде во врска со него никој не и бранеше, но тој не е тип за брак па сега, како што велат, возот помина. Тој е во среќна врска и не знам што ќе стори за неа, бидејќи таа се надеваше дека ќе се смири со него до роденденот на Алексеј – вели неговиот пријател за горенаведениот медиум.

foto instagram/Darko Lazic
foto instagram/Darko Lazic
foto instagram/Darko Lazic

Новата девојка на Дарко: Не сум копија на Марина!

За Информер.рс Барбара за прв пат реши да проговори за врската со Дарко но и за споредбата со неговата поранешна…

foto instagram/Darko Lazic

23 годишната пејачка Барбара Бобак е во центарот на вниманието изминатите денови откако беше објавено дека таа е во љубовна врска со Дарко Лазиќ кој неодамна ја раскина свршувачката со Марина Гагиќ со која го има синот Алексеј.

foto instagram/Darko Lazic
foto instagram/Darko Lazic

За Информер.рс Барбара за прв пат реши да проговори за врската со Дарко но и за споредбата со неговата поранешна.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
Foto instagram/ Bobak S. Barbara

„Сè уште не сум ја запознала мајката на Дарко, но се запознав со неговиот брат. Слушнав како Бранка вели дека сум поубава од Марина – без влакна на јазикот.
Со оваа изјава таа очигледно сакаше да ја замолкне поранешната на Лазиќ затоа што јавно изјави дека Дарко избра девојка која личи на неа.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
Foto instagram/ Bobak S. Barbara
Foto instagram/ Bobak S. Barbara
Foto instagram/ Bobak S. Barbara

– Прочитав дека Марина изјави дека јас сум нејзината копија. Не ми е гајле, тоа се детски болести за мене. Ако сака нешто од мене, ако има проблем, лесно може да го добие мојот број и да ми се јави. Јас навистина не сакам да се расправам со некој преку медиуми. Не е убаво, ниту е женствено. Се вели дека таа ми се заканува, но морам искрено да кажам дека не ми се обратила мене лично, затоа што не се познаваме меѓусебно. Не ме интересира девојчето, а секоја расправја со неа преку медиумите ми е за мали деца.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Лазиќ и Барбара ги спои работата пред повеќе од два месеци и оттогаш тие се неразделни. Тие се заедно секој ден, патуваат и настапуваат.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
Foto instagram/ Bobak S. Barbara

– Се знаеме од 1 мај. Бевме заедно на една прослава, јас пеев со него и не се разделивме од таа вечер. Почнавме и да соработуваме, па сега пеам со него на настапи. Пред неколку дена бевме заедно во Швајцарија. Направивме една приватна прослава. Убаво си поминавме и најдовме време да уживаме и ние. Ние не живееме заедно, но поминуваме многу време заедно.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Барбара не сакаше да открие повеќе детали за нивната врска бидејќи сака да избегне скандали со неговата поранешна свршеница.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
Foto instagram/ Bobak S. Barbara

– Не би сакала детално да зборувам за тоа што се случува меѓу нас, бидејќи не можам да се борам со ветерници. На крајот на краиштата, тоа е наша приватна работа.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close