Кафе муабет

Македонската фолк дива Благица Павловска на операција- објави и фотографија од болница, еве како се чувствува сега!

Добро закрепнува...

Познатата македонска фолк дива, 63 годишната Благица Павловска својата кариера ја започна при крајот на 80-тите и почетокот на 90-тите години од минатиот век.

фото Фејсбук/Благица Павловска

Таа сега ги загрижи своите фанови кога објави дека на големиот празник пресвета Богородица во болницата 8-ми септември направила операција на десната рака.

фото Фејсбук/Благица Павловска

Пејачката вчера посочи дека операцијата поминала успешно а и дека е премногу задоволна од тимот кој работел со неа.

фото Фејсбук/Благица Павловска

Таа сподели и фотографија на која е заедно со докторите кои се грижеле за неа а може да се забележи дека пејачката одлично закрепнува.

фото Фејсбук/Благица Павловска

-Најголема благодарност за успешната операција на десната рака и третманот на високо ниво на доктор Христов и доктор Талевски и на мојот животен ангел чувар др. Вики Толевска. Ви посакувам од срце долг живот и многу успешни операции и насмеани лица. После секое ваше успешно животно дело воедно голем поздрав до трауматологија и до сите доктори спремни за спас на човечкиот живот, напиша Благица Павловска на својот официјален Фејсбук профил.

фото Фејсбук/Благица Павловска

Да потсетиме, Благица Павловска својот прв албум „Не можам да те заборавам“ го издаде во 1993 година, а истата година го издаде и албумот „Птичица“.

фото Фејсбук/Благица Павловска

Павловска во текот на својата кариера настапуваше соло, но и како дел од групата „Четири грации“ каде покрај неа се и познатите македонски фолк-пејачки Адријана Алачки, Росана Тодоровска и Бади Бекир.

фото Фејсбук/Благица Павловска

Благица беше препознатлива по својот провокативен стил кој го негува уште од самото појавување на сцената.

фото Фејсбук/Благица Павловска

Познатата фолк-пејачка има голем број хитови зад себе, а на почетокот од својата музичка кариера никого не оставаше рамнодушен со својот изглед.

фото Фејсбук/Благица Павловска

На нејзиниот профил на социјалните мрежи се наоѓаат бројни фотографии од нејзината младост, но една од нив посебно подигна прашина. Таа на оваа фотографија позира седејќи на дрвен стол, облечена во фустанче, а во центарот на вниманието се нејзините нозе во црни хулахопки.

фото Фејсбук/Благица Павловска

Како таа изгледаше некогаш но и како изгледа сега, во својата седма деценија од животот, погледнете во продолжение.

фото Фејсбук/Благица Павловска
фото Фејсбук/Благица Павловска
фото Фејсбук/Благица Павловска
фото Фејсбук/Благица Павловска
фото Фејсбук/Благица Павловска
фото Фејсбук/Благица Павловска
фото Фејсбук/Благица Павловска
фото Фејсбук/Благица Павловска
фото Фејсбук/Благица Павловска
фото Фејсбук/Благица Павловска
фото Фејсбук/Благица Павловска
фото Фејсбук/Благица Павловска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close