MAMA

Мажите родени во овие 3 знаци во Зодијакот бегаат од брак како ѓавoл од крст: Еден е особено опасен!

Можете да ги освоите само ако сте бесконечно забавни, духовити, шармантни

Додека за поголемиот дел од населението, бракот и семејството се остварување на сонот за цел живот, некои луѓе сè уште не можат да замислат да живеат со една личност.

Вообичаено е мислењето дека мажите најчесто страдаат од страв и отфрлање на емоционалната приврзаност, па астролозите се справиле и со знаците што е скоро невозможно да се однесат кај матичарот.

Близнаци

На мажите родени во знакот Близнаци им здодеа од сè брзо, дури и од емотивната врска. Постојано се желни за авантура и откривање нови работи и затоа им е тешко да се замислат покрај партнерот со кого ќе ги „делат доброто и злото“ од раните дваесетти или триесетти до старост.

Дури и да решат „да застанат на луд камен“, Близнаците најверојатно ќе се разведат, но не е исклучено „Под старите денови“ да одлучат да се вратат кај својата прва партнерка, особено ако имаат деца со неа.

Можете да ги освоите само ако сте бесконечно забавни, духовити, шармантни, љубопитни и интелигентни, но во моментот кога ќе се појави некој што е позабавен, духовит, шармантен, љубопитен или интелигентен од вас, смета на тоа дека ќе останете зад себе.

Јарец

Друг знак на Зодијакот на кој му е тешко да прифати моногамен животен стил. Нивното искуство на емотивни врски е дека тие треба да бидат природни и да траат сè додека има емоции од обете страни; во моментот кога емоциите ќе згаснат, тие се свртуваат и заминуваат без милост.

Ова им го разјаснуваат на своите потенцијални партнери, за кои исто така не очекуваат да живеат во моногамија, а предавството го сметаат само за емотивна љубов.

Водолија

Момците родени во овој воздушен знак се апсолутно најтешки за да се „застане на луд камен“. Родени се авантуристи кои живеат за излегување, забава, патување и создавање нови познанства. За нив е незамисливо да го поминат животот само со една личност, постојано да флертуваат и да имаат зад себе цела армија девојки на кои им е скршено срцето.

Мажите родени во овој знак на Зодијакот обично остануваат сингл, но нема да и признаат на девојка со која се забавуваат дека брак не им паѓа на памет.

Со него, жената не чувствува дека полека станува негова „робинка“ во љубовта. Тој е љубоморен и суетен – својата партнерка ја сака само за себе.

Од друга трана, сака да ги менува жените, но не и да ги изневерува.

Додека е со една жена, ѝ припаѓа само нејзе, без оглед на тоа дали врската трае една недела, еден месец или со години.

Секогаш е лесно да препознаете кога Водолијата сака некоја личност, затоа што тие не се премногу заинтересирани тоа да остане тајна.

Овие личности природно се атрактивни, но телесната страст е само еден аспект на Водолијата во љубовта. Тие повеќе сакаат да ве запознаваат на различни полиња. Сакаат да ги составуваат сите делови од сложувалката, се’ додека не добијат целосна слика. Бунтовната стран на Водолиите во љубовта се изразува при изборот на партнерот.

Тие имаат тенденција да одберат партнер кој има многу енергија, затоа што тоа им е од особена важност. Нивните единствени идеи и волјата за експериментирање се цел на нивното истражување во љубовта.

На мажите родени во овој хороскопски знак многу брзо им станува здодевно и не можат да се концентрираат на една работа подолго време.

Меѓутоа, доколку тие имаат чувства за вас, ќе одвојат време за работите што вам ви се важни и ќе се заинтересираат за вашите хобија иако можеби воопшто не им се интересни.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close