Кафе муабет

Мажите ги обожаваат: Жените во овие три хороскопски знаци се најпривлечни!

Жените во овие хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без никаков напор...

Секоја личност има некои критериуми и карактеристики што ги бара кај партнерот, но астрологијата вели дека жените во овие хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без никаков напор.

фото илустрација

Бик

За Биковите многумина мислат дека се песимисти, но всушност, тие се вистински реалисти. Можеби не ја гледаат чашата половина полна, но затоа се свесни за многу работи. Тие не разбираат зошто некои луѓе мора да бидат перфекционисти (добро им е иако не се совршени).

фото илустрација

Луѓето никогаш нема да сфатат како Биковите можат да бидат толку независни. Ним не им е потребен никој, одлично функционираат самите со себе и знаат како да се забавуваат. Одењето на пуст остров за нив не би било страшно, затоа што и таму одлично би се снашле, би се забавувале и целосно би уживале.

фото илустрација

На прв поглед луѓето може да заклучат дека се ладни, меѓутоа, под тоа се крие едно топло, нежно и прекрасно суштество.

фото илустрација

Жените родени во знакот на Бик се многу шармантни, а мажите лудуваат по нив. Тие го живеат животот според свои правила и сакаат мажи кои можат да се прилагодат на нив. Нивната негрижа е нешто што најмногу го привлекува спротивниот пол.

фото илустрација

Шкорпија

Кога ќе станат нервозни, подобро е и да не им се приближувате. Ако се лути, Скорпиите умеат да бидат сурови, па ако не можете да им помогнете, подобро тргнете се. Кога се бесни – избегнувајте ги. Скорпиите честопати се себични и негативни и се повлекуваат од друштвото.

Не им веруваат многу на другите, а ако ве засакат, ги рушат сите сои бариери. Нема работи кои нема да ги направат за својата сродна душа. Сепак, своето не сакаат да го делат со никого, па умеат да бидат многу љубоморни и посесивни.

фото илустрацја

Тие привлекуваат со својата убавина и однесување. Тие си даваат многу време при изборот на партнер за да направат добар избор. Тешко е да ги импресионирате, а мажите многу ги привлекува тоа.

Скорпиите се многу вредни, но и брутално искрени личности кои најмногу ја мразат лагата. За нив се вели дека се вистински детектори на лага, па подобро и да не се обидувате да ги излажете.

фото илустрација
фото илустрација

Близнаци

Овие луѓе се како ветерот – сегде може да свратат, да ги видат сите нови откритија и предизвици. Имаат ведар дух, но и нестабилен. Во нив постои детска душа, па дури и да имаат 90 години, тие ќе бидат во тренд со се’ што носи новото време.

фото илустрација

Ќе ги препознаете по широката насмевка, лесниот од или дупчињата на брадата. Дамите секогаш се со средени нокти во ведри бои. Од шминка преферираат светли нијанси. Со нив секогаж ќе бидете весели. Ќе ве упатат на сите модни трендови како и на културни манифестации.

фото илустрација
фото илустрација

Жените родени во овој знак се споредуваат со ангели. Тие се многу дружељубиви и ги привлекуваат мажи кои се подготвени да жртвуваат сè за нив.

фото илустрација
фото илустрација

Овие личности бараат партнери со кои ќе се сложуваат интелектуално. Покрај себе сакаат личности кои ќе може да ги следат и кои ќе бидат спремни на акција. Кога сакаат – стануваат хиперактивни, дланките им потат и имаат потреба да кажат илјада зборови.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close