Кафе муабет

Магично летување на Душко и Јелена: Погледнете каде заминаа по објавата за разводот

Уживаат во одморот...

Извесен периот во медиумите главна тема се Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ кои решија да се разведат по 14 години брак.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Додека популарната пејачка може да се види на различни места и често е активна на својот Инстаграм профил, тоа не е случај со поранешниот фудбалер.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Но, поранешните сопружници уживаат во летниот одмор, секој на свој начин.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Јелена деновиве престојува во Црна Гора каде одржа неколку концерти, додека на паузите се релаксира на јахта, за што ревносно не информира преку својот Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Како што дознава хрватскиот Story, Душко за својот летен одмор го избрал нивното крајбрежје. Поранешниот фудбалер моментално се наоѓа во Истра, а пред два дена е виден на југ на хрватскиот полуостров.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Бил во друштво на маж и останал околу еден час.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Како што дознава споменатиот медиум, тој ја избрал таа туристичка локација бидејќи таму никој не го познава.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша наводно шест месеци се обидувала да го спаси бракот со сопругот Душко Тошиќ.
Имено, по семејниот инцидент на Божиќ годинава, кога Душко наводно ја плукнал и и удрил шлаканица на пејачката, за што му беше забранет пристап, Јелена на секој можен начин се обидела мирно да ги надмине сите брачни несогласувања заедно со сопругот, но не успеала.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

И покрај сите проблеми што ги имаа и покрај турбулентната врска, таа дала се од себе за да ја одржи својата заедница во живот. Но, Душко бил цврсто решен во одлуката да се разведе, па кога сфатила дека разделбата меѓу нив по 14 години е неизбежна, Карлеуша се помирила со ситуацијата.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Инаку, Јелена во интервју за магазинот „Хелоу“, прво по објавувањето на разводот истакна дека жената е кичмата и столбот на секое семејство, која многу се наведнува и кога не сака и дека мора да има компромиси во долгиот брак.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

„Мене животот не ме милуваше. Нашето семејство помина низ подеми, падови, трагедии, напади од разни видови. Во меѓувреме мајка ми почина, деца се родија и пораснаа, Душко ја заврши кариерата и започна нова, и сè уште жонглирам за да ги исполнам очекувањата на сите. Се борев. Имам силен ‘рбет. Не сум од оние кои ги креваат рацете и се откажуваат. Јас не сум ниту од оние што мислат дека треба да го трпат неуспехот, најдобра карактерна особина, но и проклетство. За жал долгорочно во бракот мора да има многу компромиси и на таа жена многу и се витка кичмата и кога не сака“, изјавила Јелена.
Наводно Јелена се чувствува многу емотивно поради одлуката на Душко да се разведе, па дури и плачела поради тоа.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Јелена е многу лошо, иако се труди тоа да не го покаже, се прави силна и не сака никој да ја сожалува. Пред неколку дена пиевме кафе и потоа се скрши, не можеше да престане да плаче со часови. Најмногу ја боли тоа што чувствува дека ја разочарала мајка си. Ги избриша солзите и рече: „Би сакала моето семејство да остане заедно, би сакала јас и Душко да преживееме со нашите деца, никогаш немаше да го дозволи ова. Знаете, мајка ми сега ќе најдеше начин. и сè ќе беше како што треба. Да не се случеше сè кога веќе се разболе, веројатно ќе успеевме да надминеме сè и да преживееме. Ја разочарав мајка ми, не и ја исполнив желбата“. Таа само тоа го повторуваше, вели соговорникот за Ексклузива.ба.
Покојната Дивна била многу приврзана за Душко.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

-Таа многу се бореше за нивниот брак и го обожаваше Душко, двајцата беа многу блиски. Ретко ќе сретнете баба и зет кои ќе се согласуваат како што го правеа тоа тие двајца. Самата Јелена пред некој ден рече: „Мама ме викаше девојче и јас и бев се, таа беше растргната поради мене, но се сеќаваш ли што рече за него? Секогаш тврдеше дека тој е подобар маж од мене“. Таа липаше и зборуваше со мене, а сето тоа е точно и така беше – наведува изворот и додава дека дури и тетката на Јелена, Данијела, се обидела да разговара со Душко за да даде уште една шанса на нивниот брак.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Дивана беше столб на целото семејство и ги држеше сите заедно. Кога видела дека со неа и со Душко дефинитивно е готово, Јелена во еден момент и се јавила на тетка ѝ, сестрата на Дивна, Даниела, и ја молела за помош, но се чини дека тоа не било успешно. Даниела се обидела да разговара со Душко, му рекла да размисли уште малку за разводот и да го задржи семејството заедно, но не успеала. Таа го нема истото влијание врз него како што го имаше Дивна, но мислам дека тоа е поради врската на Јелена со мајката на Душко – изјави соговорникот, пренесува Курир.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close