Кафе муабет

Луна Џогани ја делат часови од породување – еве што и напиша на ќеркичката од болницата!

Луна и нејзиниот сопруг Марко Мијковиќ го чекаат своето прво дете

Реалити ѕвездата и миленичка на многумина Луна Џогани е во деветтот месец од бременоста а часови ја делат до породувањето.

фото инстаграм
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Имено Луна и нејзиниот сопруг Марко Мијковиќ го чекаат своето прво дете ќерката Миа.

Џогани на својот Инстаграм профил објави фотографии од трудничкиот стомак од денешниот преглед.

„Едвај чекам да те видам!“, Напишала идната мајка во својата приказна на Инстаграм.

Патем, идните родители ќе ја именуваат својата ќерка Миа, по омилениот лик на Луна од популарната тинејџерска серија „Млади Бунтовници“.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Луна неодамна зборуваше за родителство и воспитување на детето.

фото принтскрин
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

– Сите работи околу бебето ќе бидат поделени, секако и Марко ќе се грижи за детето. Јас не сум тип на жена што може да биде домаќинка и да седи дома, сакам да работам. И двајцата ќе учествуваме во сè што е потребно за бебето. Знаеме дека ќе уживаме во овие слатки обврски. Искрено, едвај чекам да се роди Миа – изјави Луна претходно за медиумите.

foto instagram
Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Скитер тубе
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close