Дом и семејство

Луна Џогани: Тоа е предавство, имаме дете! Откри дека е повторно бремена а сега проговори и за неверството!

Не би простила...

Ќерката на Анабела и Гаги Џогани, младата јутјуберка Луна Ѓогани, која е бремена со второ дете откри детали од приватниот живот со нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Имено, Луна ја прашале кој е најсреќниот, а кој најтажниот момент во нејзиниот живот. Таа ги изненади сите кога ги спомна нејзините родители.

фото принтскрин

Дефинитивно бев најсреќна кога ја добив ќерка ми, тоа е најубавото чувство на светот, не може да се опише“, изјави Луна во емисијата „Ами џи шоу“.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

„Имаше повеќе тажни моменти, а најтешко ми беше кога моите родители се разведоа. Тоа е нешто што никогаш не минува, кога ќе размислам, секогаш е истата тага. Се помирив со тоа, се разбира, како секој што поминал низ тоа, но јас останав со фактот дека ми е жал што не е така како што сакав“, призна Луна и додаде:

фото принтскрин

Недостига тоа семејство заедно, посакувам да го имав тоа“.

фото инстаграм/Луна Џогани

Јутјуберката Луна Џогани зборуваше и за својата втора бременост, а сите забележаа дека таа блеска.
Таа сега откри како дознала дека е бремена и што прво забележала.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

“Јас сум многу понормална, помирна, кога сум бремена. Кога не сум, тогаш сум “драма кралица”, хистерична… Луѓето ми кажуваат дека сум слатка, мила. Мирисите ми пречат, јас тоа го забележав, не јадам месо, не јадев ниту во првата бременост. Да ми се гади, тогаш сфатив дека нешто се случува“, изјави Луна во емисијата „Ами џи шоу“.

фото инстаграм/Луна Џогани

Инаку, Луна и Марко Миљковиќ веќе ја имаат ќерката Миа, а веста за ново засилување ги воодушеви.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

„Го оставив Бог да одлучи, не сакав да се оптоварувам. Веројатно ќе биде тоа јуни како и Миа. Не е како што го темпиравме… Би сакала да имам син, Миа е исто како тато, јас сакам син на мајка. Имам неколку имиња, но Марко ќе го оставам да одлучи, што и да одбере, ќе бидам среќна“, рекла Луна.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Да потсетиме Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ ја започнаа својата врска пред четири години пред камерите на реалното шоу „Задруга“, а пред една година ја добија ќерката Миа.

фото инстаграм/Луна Џогани

Победничката на втората сезона на „Задруга“ на Инстаграм објави дека сега го чекаат своето второ дете и дека се пресреќни поради приновата која треба да дојде во семејството.

фото инстаграм/Луна Џогани

Животните ситуации ги направија посилни, се запознаа, созреваа, а сега во заедничко интервју открија дали ќе снимат филм за нивниот живот, што најмногу ги повредило, но и што никогаш нема да си простат еден на друг.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

На прашањето што никогаш не би си простиле еден на друг?

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Марко рече – Измама?
Луна се надоврза – Никогаш не кажувај никогаш, нема да кажам измама.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Марко: Па да те изневерам?

Луна: – Не можеш да ме измамиш. На крајот на краиштата, ние сме во брак, имаме дете, секако дека сум против тоа. Не знам што ќе се случи утре. Еве ќе кажам дека е предавство. Со некој со кој делиш макар и парче леб, толку години, а тој те изневерува. Да ми забие нож во грб. Па, тоа би ме повредило.

Марко: Се согласувам со Луна, со тоа што би додал и измама.

фото инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close