Кафе муабет

Луна Џогани само што не се породила: Заигра со колковите и предизвика бура од реакции- “Викај ме мамасита”!

Луна се чувствува одлично во бременоста...

Луна Џогани е во седмиот месец од бременоста, и со нејзиниот вереник Марко Миjковиќ наскоро ќе ја добијат ќерката за која го избраа името Миа.


Деновите во бременоста Џогани ги минува претежно во својот стан, а сега реши да им покаже на своите следбеници на Инстаграм колку и пораснал стомакот.

Имено, таа се снимаше додека играше со стомакот до заби, а многумина коментираа дека Луна е весела и активна и никогаш не била поубава.

Таа со својата последна објава на Инстаграм предизвика бура од реакции.

– Викај ме мамасита – напиша Луна во описот на видеото што го сподели, како штое и самата песна на која таа играше.

После тоа, таа објави и фотографија од стомакот кој го прегрна со рацете.

„Лунчи, никогаш не си била поубава“, „Едвај чекаме ангелот да дојде на светот“, „Колку блескаш “, „Оваа насмевка не може да не покаже колку си среќна“ – ова се само некои од коментарите.

Забележливо е дека бременоста на Луна донесе мир и спокој во семејството и дека сега таа и нејзиниот избраник уживаат и со нетрпение ја чекаат својата ќерка.

фото инстаграм
фото инстаграм

На прашањето за нејзината тежина, Луна призна дека не се здебелила многу и дека се зависи од генетиката, но дека и работат хормоните, а како што вели тоа го чувствуваат сите околу неа. Џогани неодамна изјави дека честопати има промени во расположението.

фото инстаграм
фото инстаграм

Инаку, Марко откри и кога Луна треба да се породи.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Крајниот рок е 15 јуни. Ги чувавме овие информации некое време, но рековме дека нема да дозволиме луѓето да погодуваат. Луна се чувствува одлично, уживаше на својот одмор во Дубаи, одморивме мозок. Луна, за жал, поради целата ситуација со короната, е принудена, како и многумина, да поминува повеќе време во куќата. Се тестиравме и кога одевме и кога се вративме, сè беше во ред. Бевме внимателни, внимававме. Короната не не допре, сè одеше во најдобар ред – откри Марко во емисијата „Пулсот на Србија“.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close