Кафе муабет

Луна Џогани го промени имиџот – неодамна се породи, а сега изгледа како “кукла”!

Миjковиќ реши да ја освежи бојата на косата и да ја поправи надградбата, па се пофали со својата нова фризура...

Новoпечената мајка Луна Џогани, откако се породи, е неразделна со својата ќеркичка Миа.

фото инстаграм/Луна Џогани

Сепак, бидејќи е мирно и послушно бебе, Луна сепак успева да најде малку време за себе и тоа време го искористи да се разубави.

фото принтскрин

Миjковиќ реши да ја освежи бојата на косата и да ја поправи надградбата, па се пофали со својата нова фризура.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

– Нова боја – напиша таа и воодушеви многумина со својот нов изглед.

Потоа таа објави фотографија на која се гледа дека е подготвена за некоја естетска корекција, а во описот напиша:

– Време е за ремонт!

Судејќи според објавата, јасно е дека победничката на реалното шоу Задруга, ќе направи некоја корекција на лицето, но засега е непознато за што точно станува збор.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Во секој случај, промената секако ќе биде видлива, па дури и да сака нема да може да сокрие што точно направила.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

За потсетување, Луна ја роди својата наследничка на 15 јуни.

фото инстаграм/Луна Џогани

Таа постојано објавува фотографии од нејзината малечка но го крие лицето со разни емотикони. Од она што го објавува може да забележиме дека Луна Џогани ужива во моментите заедно со ќерката Миа и сопругот Марко, а своите следбеници на Инстаграм постојано преку фотографии ги информира за новостите во нејзиното семејство.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Џогани неодамна зборуваше за мајчинството и рече дека таа и нејзиниот сопруг Марко Миjковиќ подеднакво се грижат за својата ќерка.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Бебето јаде добро, како за тројца.Но, јас не ја дојам. Тука е дохраната. Марко спие како мечка. Имаме договор, тој работи, станува рано, јас не работам, јас сум на породилно отсуство и ноќеска сум на дежурство. Тој е тука наутро, околу пет, шест, кога ќе почне Миа да вреска. Спијам малку. Ги менуваме пелените и двајцата. Не е од мажите кои се плашат и бегаат од тоа, и не сакаат да учествуваат во тоа. Од првиот ден ја чуваше, ја милуваше. Понекогаш имам проблем да му ја земам од раце – открила Луна.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close