Кафе муабет

Луна Џогани во пет наутро сама со ќерката Миа – еве како ја опишува ситуацијата!

Поранешната учесничка и победничка во реалното шоу Задруга, ужива во секој момент со својата наследничка...

На 15 јуни Луна Џогани се оствари во улогата на мајка па сега на соцјалните мрежи е многу активна и со своите следбеници споделува како таа се снаоѓа во оваа улога.

foto instagram
фото принтскрин

Поранешната учесничка и победничка во реалното шоу Задруга, ужива во секој момент со својата наследничка.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Во раните утрински часови, Луна сподели фотографија на која се гледа како го заспива бебето, со коментар: „Животот на мајката“.

foto instagram

Следуваа бројни коментари од обожавателите, кои и даваа комплименти, но и неколку совети за полесно заспивање.

Да потсетиме, минатиот викенд Луна и нејзиниот сопруг Марко Миjковиќ ја донесоа наследничката во својот дом а како што тогаш истакнаа, повеќето од обврските околу бебето сакаат да ги извршат сами, иако имаат помош и од другите членови на семејството.

foto instagram
foto instagram
foto instagram
foto instagram

Инаку Луна и Марко пред извесно време објавја дека донеле одлука да го снимаат семејството за нивниот канал на „Јутјуб“, кој има 104.000 претплатници….

foto instagram

 

– Одлучија да снимаат сè! Ќе има емотивни моменти, но и смешни, бидејќи тие само што станаа родители и сигурно ќе им треба малку време да се навикнат. Во некои кадри ќе се најдат и дедо Гаги, баба Анабела, тетка Нина и други членови на големото семејство Џогани, но и Милјковиќ – вели изворот и додава дека мотивот на новопечените родители не е само пари:

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Луна и Марко од каналот Јутјуб, каде обожавателите го следат нивниот приватен живот, заработуваат околу 70.000 евра годишно. Тие уште пред два месеци се договорија да ја снимат својата ќерка и веруваат дека тоа ќе биде вистински хит и дополнително ќе го зголемат нивниот рејтинг. Фановите на тој начин ќе можат да видат како Луна се снаоѓа како мајка, но и дали Марко е вешт во менување на пелени – вели извор близок на парот.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Миjковиќ снимал цел ден кога Луна излегла од родилиштето, а во некои моменти може да се види и наследничката без цензура.

Двојката, која стапи во брак неколку дена пред породувањето на Луна, верува дека нивното ново реално шоу ќе стане хит.

фото инстаграм

– Одлучија да снимаат сè! Ќе има емотивни моменти, но и смешни, бидејќи тие само што станаа родители и сигурно ќе им треба малку време да се навикнат. Во некои кадри ќе се најдат и дедо Гаги, баба Анабела, тетка Нина и други членови на големото семејство Џогани, но и Милјковиќ – вели изворот и додава дека мотивот на новопечените родители не е само пари:

фото инстаграм
Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Скитер тубе
фото инстаграм

– Покрај тоа што ќе заработи пари, семејството на овој начин ќе сними скапоцени моменти со Миа и ќе има вредни спомени.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото принтскрин

– Ќе ја снимиме Миа за YouTube. Ние сме јавни личности и нема зошто да го криеме тоа. Некогаш некој ќе ја слика или ќе ја сними, па зошто да не го направиметоа?! Скоро сите големи sвезди снимаат видеа со своите деца и објавуваат фотографии со нив. За Марко и за мене е во ред – вели Луна.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close