Кафе муабет

Луна и Марко претераа – нивното бебенце има само еден месец, а веќе го доби и ова?!

Таа и нејзиниот сопруг Марко Миjковиќ се воодушевени од фактот што станаа родители...

Луна Џогани на 15 јуни се оствари во улога на мајка.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Таа и нејзиниот сопруг Марко Миjковиќ се воодушевени од фактот што станаа родители.

Тие сега изненадија многумина со потегот кој го направија.

Откако претходно објавија дека малата Миа ќе ја вклучат во реалити шоу кои самите ќе го снимаат, сега направија профил на Јутјуб каналот под името Миа Миjковиќ, пишува српскиот портал  „Република“.

фото инстаграм/Луна Џогани

Поради овој  потег, многумина ги осудија дека сакаат да заработат пари од бебето, бидејќи Миа е сè уште мала за да биде интернет ѕвезда.

фото инстаграм/Луна Џогани

Инаку новопечените родители изјавија дека решиле да го снимаат семејството за нивниот канал на „Јутјуб“, кој има 104.000 претплатници….

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

– Луна и Марко од каналот Јутјуб, каде обожавателите го следат нивниот приватен живот, заработуваат околу 70.000 евра годишно. Тие уште пред два месеци се договорија да ја снимат својата ќерка и веруваат дека тоа ќе биде вистински хит и дополнително ќе го зголемат нивниот рејтинг. Фановите на тој начин ќе можат да видат како Луна се снаоѓа како мајка, но и дали Марко е вешт во менување на пелени – вели извор близок на парот.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Двојката, која стапи во брак неколку дена пред породувањето на Луна, верува дека нивното ново реално шоу ќе стане хит.

– Одлучија да снимаат сè! Ќе има емотивни моменти, но и смешни, бидејќи тие само што станаа родители и сигурно ќе им треба малку време да се навикнат. Во некои кадри ќе се најдат и дедо Гаги, баба Анабела, тетка Нина и други членови на големото семејство Џогани, но и Милјковиќ – вели изворот и додава дека мотивот на новопечените родители не е само пари:

фото инстаграм/Луна Џогани

– Покрај тоа што ќе заработи пари, семејството на овој начин ќе сними скапоцени моменти со Миа и ќе има вредни спомени.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

– Ќе ја снимиме Миа за YouTube. Ние сме јавни личности и нема зошто да го криеме тоа. Некогаш некој ќе ја слика или ќе ја сними, па зошто да не го направиметоа?! Скоро сите големи sвезди снимаат видеа со своите деца и објавуваат фотографии со нив. За Марко и за мене е во ред – вели Луна.

фото инстаграм/Луна Џогани

Купија нов стан!

Парот преку својот Јутјуб канал им се пофали на своите следбеници дека наскоро ќе се преселат во новиот имот, а потоа го покажаа.

Фото Принтскрин/Јутјуб
фото принтскрин/Јутјуб
фото принтскрин/Јутјуб

Станот се наоѓа на Бежанијска Коса и има тераса, што е најважно.

фото принтскрин/Јутјуб

Погледнете како изгледа станот на Марко и Луна на видеото подолу.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close