Кафе муабет

ЛУНА И МАРКО ПРАВАТ ЕТНО-СЕЛО Откриени детали! „Скара покрај базен, локација недалеку од Белград“

Почнуваат нов бизнис...

Јутјуберите Луна Џогани и Марко Миљковиќ неодамна открија дека купиле плац на село и дека таму планираат да изградат викендица каде што ќе одат кога ќе посакаат да побегнат од градската врева.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Но, во меѓувреме добро размислиле и сфатиле дека покрај викендицата, овој плац е на одлично место и се околу можат да искористат за дополнителни приходи, па со меѓусебен договор направиле план овој имот да го искористат најдобро што можат и ќе изградат мало етно село, кое ќе го изнајмуваат на ден-два за разни веселби.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Покрај тоа што ја градат оваа куќа првенствено за нивниот одмор и за да побегнат од градската гужва и секојдневните обврски, барем на кратко, решија оваа куќа и околната земја да ја претворат во вистинско мало етно село. Покрај засадувањето овошје и зеленчук, како и разни растенија, на овој простор планираат да изградат и скара, како и базен. Зборувајќи, сфатија дека овој имот им го овозможува тоа, па кога сè ќе заврши, ова ќе биде вистински мал рај. Имотот се наоѓа недалеку од Белград, во банатско место, па локацијата е одлична за сите оние кои сакаат да го напуштат Белград на ден-два – вели извор на српски „Курир“.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Да потсетиме, Луна Џогани и Марко Миљковиќ се во брак една година, а нивната љубов, како што тврди и самата Луна, се засилила со раѓањето на нивната ќерка Миа, која наскоро ќе наполни една година.
Миљковиќ и Џогани се запознале за време на реалното шоу „Задруга“, во кое беше и мајката на Луна, пејачката Анабела Атијас, која имала бројни несогласувања и жестоки кавги со партнерот на нејзината ќерка.

фото инстаграм/Луна Џогани

Пред неколку дена познатиот пар Луна Џогани и Марко Миљковиќ се појавија на настан, каде меѓу другото зборуваа и за кавги во нивната врска.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Многу е важно да се реши, да се дојде до решение. Мислам дека не можеме да се согласуваме во се, тоа не е нормално или природно.

фото Инстаграм/Луна Џогани

На нашето прашање „Има ли сума за која би се вратила во реалното шоу Задруга“ Луна одговори:
– Не постои бројка поради која би го направила тоа на моето дете, истакна Луна.

Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close