Кафе муабет

Луна ги разнежни сите позирајќи со Миа во прегратките: „Таа е душата на мојата душа!“

Овој пат Луна ги разнежни сите со нова фотографија со бебето...

Луна Џогани ужива во моментите заедно со ќерката Миа и сопругот Марко, а на своите следбеници на Инстаграм постојано преку фотографии ги информира за новостите во нејзиното семејство.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

Овој пат Луна ги разнежни сите со нова фотографија со бебето.

Имено, новопечената мајка на Инстаграм објави фотографија на која ја држи ќерка си во прегратка а во описот кратко напиша: „Душата на мојата душа“.

фото инстаграм/Луна Џогани

Џогани неодамна зборуваше за мајчинството и рече дека таа и нејзиниот сопруг Марко Миjковиќ подеднакво се грижат за својата ќерка.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

– Бебето јаде добро, за три бебиња. Но, јас не ја дојам. Тука е дохраната. Марко спие како мечка. Имаме договор, тој работи, станува рано, јас не работам, јас сум на породилно отсуство и ноќеска сум на дежурство. Тој е тука наутро, околу пет, шест, кога ќе почне Миа да вреска. Спијам малку. Ги менуваме пелените и двајцата. Не е од мажите кои се плашат и бегаат од тоа, и не сакаат да учествуваат во тоа. Од првиот ден ја чуваше, ја милуваше. Понекогаш имам проблем да му ја земам од раце – открила Луна.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

Инаку, новопечената мама откако се врати дома по породувањето, беше гостинка во една емисија на телевизија Пинк.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

Тие целиот разговор го снимија и го објавија на Јутјуб, а посебно внимание привлекоа кога зборуваше за доењето.

Имено, мајката ја прашаа дали бебето цица, а блогерката беше изненадена од прашањето, па за момент настана молк во студиото. Таа најпрво го погледна Марко, а водителката реши да ја прекине тензијата и рече.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo
фото принтскрин
foto instagram/ Luna Djo

„Не. Океј, нема да зборуваме за тоа“, брзо изговори таа, а Луна ја прекина.

„Бебето јаде доволно. Јаде на секои три часа“, одговорија Лунчи и Марко во исто време.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

Од фотографиите кои ги објавува може да се забележи дека Миа носи облека специјално дизајнирана за неа.

foto instagram/ Luna Djo
foto instagram/ Luna Djo

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close