Дом и семејство

Луксуз за сите пари: Спалната соба со златни детали ќе ви го одземе здивот- сирнете во домот на Драгана Мирковиќ, вакво нешто до сега не сте виделе ниту на филм!

Ужива во замокот во Виена...

Не е тајна дека Драгана Мирковиќ живее во луксузен дом. Во куќата на фолк дивата во Виена се е екстравагантно.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Мијалникот во тоалетот е со кристали Сваровски, а спалната соба заслужува посебна приказна.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Собата се наоѓа на поткровјето и, како што можеме да видиме, има многу светлина благодарение на прозорците.

фото Hello.rs

Во центарот на вниманието е големиот кружен брачен кревет, обложен со кожа. Од истиот материјал се изработени и страничните фиокари. Декоративните перници носат скап потпис, во тоа нема сомнеж, а луксузен е и делот под големото огледало на кој меѓу другото се наоѓаат и семејни фотографии.

Собната светилка во аголот е поставена на столб во грчки стил, а до неа е поставена луксузна фотелја.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Драгана Мирковиќ одамна се здоби со статус на регионална ѕвезда. Иако ужива голема популарност и живее како принцеза, таа не крие дека во својот замок во Виена пред се е мајка, сопруга, па дури и домаќинка.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Иако е на естрадата со децении, популарноста и славата не ја променија. Таа сè уште ги прави сите работи што ги научила од нејзините родители и не се двоуми да ги засука ракавите и да ги демонстрира своите кулинарски вештини во својот замок.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Јас сум совршена жена, сакам се да подготвувам. Сакам тестенини, но немам проблем да влезам во кујна и да готвам. Уживам во се што е својствено за секоја жена затоа што искрено штета е жената да не знае да приготвува храна, мислам дека би требала да се срами. Не можам да кажам дека го правам сето тоа, или дека готвам секој ден, имам помош дома, но сакам да учествувам, особено кога се во прашање празниците, уживам во готвењето, почнувајќи од декорацијата.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Сега колку сум добра домаќинка незнам, не би претерувала со тоа – рече Драгана и додаде:

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Јас сум апсолутно нормален човек кој сака се што на луѓето генерално им се допаѓа и правам се што прават останатите луѓе.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Имено, во дворецот во кој живее Драгана со нејзиното семејство има толку простор што на пејачката и треба повеќе од еден час за да направи круг околу него.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Таа редовно објавува фотографии од раскошната палата во Виена, а фановите велат дека е вистнски дворец од бајките.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close