Кафе муабет

Лила Филиповска ,,распали’’ на Фејсбук: СРАМ ДА ВИ Е, А ОДИТЕ ВО ЦРКВА СЕ КРСТИТЕ, СЕ МОЛИТЕ, БЕЗБОЖНИЦИ, Господ ќе ви суди

Водителката силно распали по хејтерите...

Неодамна бевме сведоци на уште едно интересно патување на водителката Лила Филиповска.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Имено, нашата позната водителка ги спакува куферите и замина за Јордан, на навистина интересно и возбудливо патување.

фото инстаграм/Лила Филиповска

Лила со своите фанови сподели и снимки од посетата на реката Јордан, на местото за кое што се верува дека е крстен Исус Христос.

фото инстаграм/Лила Филиповска

„Како вистинска христијанка и верник.., овој чин е она што сакав одамна да го направам и во моментов не постои посреќен човек од мене“, напиша Лила на фотографијата направена по излегувањето од реката на која многумина повторно ја почувствуваат поврзаноста со Господ.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Низ целото патување, се чини дека водителката ги води и нејзините фанови преку прекрасните фотографии кои ги споделува на социјалните медиуми.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Водителката важи за личност без влакна на јазикот.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Од патувањето таа објави фотографии во бикини со кои ги поздрави хејтерите:

фото инстаграм/Лила Филиповска

,,Слушаме, ме оговарале. Кажете им дека многу се секирам’’, напиша Лила

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Во нејзината последна објава на Фејсбук, водителката повторно видно изнервирана се обрати до оние кои коментираат навредливо, па напиша:

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Не знам, веројатно по дома вашите жени и ќерки се светици, зошто очигледно по вашите коментари сите останати се неморални и лесни жени! Не дај боже да е убава и успешна, е тогаш почнува вистински натпревар, кој поОдвратен и позлобен коментар ќе остави! Па уште си се дополнувате ( леле баш така во право си брат…леле што убаво и пиша), мизерии едни мизерни!!! Па добро, вие имате ли барем малку мозок, емпатија… некакво чувство?! Имате ли сeмејства, роднини,колеги, комшии од кои треба барем малку да ви е срам?! Имате ли? Па која е таа состојба на умот да седнете и да пишувате одвратни коментари за некој кој за жал веќе не е меѓу живите, а притоа е млада жена, а освен името ништо друго не знаете за неа! Па она има и родители, семејство кое е во неверојатен шок, преживува трагедија…. Изгубиле дете! Срам да ви е! А одите во црква, се крстите, се молите на бога, слави славите, наредени икони и светци низ куќа…. Безбожници едни !!! Ама да си знаете истиот тој бог ќе ви суди , секому според заслуга! Оставете девојката да почива во мир и сочувство до нејзиното семејство за оваа голема и ненадоместлива загуба…. ?

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close