Кафе муабет

Лила напиша емотивна порака и откри се за “пеколот” низ кој помина: “Оваа претешка година ме научи дека животот е борба”

Го прослави својот роденден...

Лила Филиповска важи за една од најубавите жени кај нас. Таа заслужено е прогласена за една од омилените телевизиски лица, но таа воедно е и една од најпознатите Македонки на социјалната мрежа Инстаграм каде има преку 200.000 фанови.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Имено водителката и инфлуенсерка која е инспирација за многу жени и девојки, викендов го прослави својот роденден, а на нејзината прослава присуствуваа бројни познати личности.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Како и секогаш, па така и овој пат, Лила не остави ништо на случајноста. Таа се погрижи за секој детаљ на прославата која беше организирана во еден познат скопски локал.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

За се да биде комплетно допринесе самата таа. Лила облече бел необичен фустан со потпис на позната македонска дизајнерка и блесна меѓу присутните.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Фустанот кој во долниот дел е тесен и ја следи линијата на телото, на предната страна има предимензиониран цвет.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Во овој фустан Лила навистина изгледаше посебно, а целото издание го зачини со обетки и шминка со кои блескаше.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

И покрај тешката година што ја имаше зад себе, таа не ја тргна насмевката од лицето, а за тоа придонесе и веселата дружина.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Лила по повод нејзиниот роденден напиша и емотивна порака во која вели дека оваа година особено и била тешка и поради која научила дека секој ден е борба.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

-Вечерва облеков фустан во бела боја…вечерва го славам животот, љубовта и мојот роденден. Оставам зад себе една тешка, претешка година која ме научи да го славам секој ден како да е роденден , да го почитувам секој момент и да бирам пријатели кои за мене би го направиле она што и јас за нив ! Научив дека секој ден е борба и дека со добра мисла секој проблем е решлив. Овој ден е мој ден…овој ден е мојот роденден напиша Лила а потоа се надоврза…

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

-Што не боли-тоа не е живот, што не поминува тоа не е среќа. Синоќа имав една прекрасна вечер, вечер за паметење ! Имам многу за кажување ама ќе бидам кратка… благодарам на сите што ми пружија рака, љубов и поддршка. Што дојдоа и ми ја разубавеа вечерта, напиша познатата водителка на социјалните мрежи заблагодарувајќи им се на своите пријатели.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Лила не ретко со задоволство споделува моменти и од својот приватен живот, така што нејзините следбеници секојдневно уживаат во нејзините преубави фотографии, па така беше и овој пат.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Водителката доби низа честитки и комплименти за својот изглед со кој воодушеви многумина.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close