Кафе муабет

Лила Филиповска има тешки здравствени проблеми, минува низ пекол?- Зоки Фаци откри зошто водителката носи перика

Лила не се огласи по ова обраќање на Зоки Фаци...

Поранешниот водител кој е познат по тоа што нема влакна на јазикот и овој пат покажа зошто е еден од омилените.

фото Инстаграм/Зоки Фаци

Зоран Василевски или Зоки Фаци како што е познат во јавноста се повлече и стана инфлуенсер.

фото Инстаграм/Зоки Фаци

Имено тој е еден од најдобрите пријатели на Лила Филиповска која важи за најубавата водителка кај нас.

фото Инстаграм/Зоки Фаци

Но овој пат Зоки реши да реагира на злобните јазици кои се занимаваат со животот на неговата миленичка, па удри по хејтерите.

фото Инстаграм/Зоки Фаци

Како што може да се забележи од фотографиите кои ги споделува, Лила веќе извесен период носи перика, но она што сега го извади од колосек водителот е тоа што добивал пораки со прашања за тоа што се случува со Лила, зошто носи перика, што се случува со неа?

фото Инстаграм/Зоки Фаци
фото Инстаграм/Зоки Фаци
фото инстаграм/Лила Филиповска

Зоки Фаци на својата Инстаграм приказна напиша дека здравјето на Лила било нарушено, дека изминатиот период водителката се борела лавовски и минувала низ пекол…

фото инстаграм/Лила Филиповска

Зошто мора Лила да ви каже зошто носи перика? Зошто мора да ви каже низ се што помина оваа година, низ пеколот, и зошто мора да ви каже какви здравствени проблеми има?

фото инстаграм/Лила Филиповска

– Дечки јас немам твитер, ама некои од вас ми праќаат во инбокс коментари поврзани со мојата драга пријателка Лила Филиповска, и стварно да ви се из нае… на сите све живо и диво што имате, напиша револтираниот водител, пренесе news1.mk.

фото инстаграм/Лила Филиповска

Зоки се бореше со кaнцeр

Зоки неодамна покажа дека се наоѓа во болница, но не соопшти никакви детали, а подоцна откри дека се работело за операција на ногата.

фото Инстаграм/Зоки Фаци

 

Тој во февруари годинава покажа дека се наоѓа во болница, но не соопшти никакви детали, а подоцна откри дека се работело за операција на ногата.

фото Инстаграм/Зоки Фаци

Зоки на стори сподели видео од неговата лузна на ногата по тешка операција поради канцер, па соопшти дека наскоро ќе биде гостин во некоја емисија каде детално ќе зборува за се низ што поминал со цел да помогне на некој кој можеби поминува низ истото.

фото Инстаграм/Зоки Фаци

На прашање од фановите тој одговори дека бил преплашен пред операцијата, но вербата во Бог и мислата на неговиот покоен татко дека го чува од небото, му помогнала да остане силен.
На почетокот вели дека ја игнорирал лузната на ногата и дена не сакал да ја прифати, но сега веќе се навикнал и наскоро ќе направи и тетоважа.

фото Инстаграм/Зоки Фаци

Инаку Зоки Фаци важи за голем професионалец и досега имал можност да прави интервју со многу балкански ѕвезди

фото Инстаграм/Зоки Фаци

Секогаш прашува и зборува за тоа за што другите немале храброст, па токму затоа се стекна со голема популарност.

фото Инстаграм/Зоки Фаци

Поради таа негова отвореност и директност, Зоран мораше да плати и цена. Имено пред 10-ина години беше пречекан во заседа пред неговата зграда од две маскирани лица и yдpeн со шипка во главата, а медиумите и истрагата подоцна тоа го третираа како обид за yби-cтвo.

фото Инстаграм/Зоки Фаци

„Никогаш не го фатија сторителот, иако се шушкаше кој е во прашање, ама ете … Паднав во бесознание и кога се освестив, бев сиот облеан во локва kpв, а ме најде соседот. Но, тоа не ме обесхрабри, јас продолжив емисијата да си ја работам со љубов и сè што објавував во неа беше вистина, иако жолтиот печат понекогаш знаеше тие настани да ги преувеличи“, раскажа Зоки своевремено.

фото Инстаграм/Зоки Фаци

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close