Кафе муабет

Лидија Вукичевиќ си фати 10 години помладо момче – еве кој го освои нејзиното срце!

Актерката откри дека е во врска со сликар од Италија...

Иако важи за една од најубавите и најатрактивни актерки на овие простори сепак многу малку се знае за приватниот и емотивниот живот на Лидија Вукичевиќ.

фото инстаграм/Lidija Vukićević
фото инстаграм/Lidija Vukićević

– Тие сè уште ја кријат својата љубов од јавноста, но бидејќи имаат меѓусебни пријатели, сите веќе се сомневаат дека нешто се случува меѓу нив, истакна тогаш добро упатен извор.

На големо изненадување на многумина, откако во медумите почна да се шушка дека има момче, актерката потврди и откри дека е во врска со сликар од Италија, кој е десет години помлад и за кого вели дека донел нови убави моменти во нејзиниот живот бидејќи е сличен на неа а тоа и недостасувало.

фото инстаграм/Lidija Vukićević
фото инстаграм/Lidija Vukićević
фото инстаграм/Lidija Vukićević

– Се гледаме повремено. Сакам љубов на далечина, никогаш не можe да ви биде досадно, секогаш ви е убаво, се сакаме еден со друг и секој пат кога ќе се видиме како да е прв. Кога сте постојано заедно, многу работи излегуваат на површина. Навиката ја убива љубовта. Кога мојот партнер ќе ми стане како брат, време е да заминам. Бидејќи и двајцата сме уметници, многу добро се разбираме. Не размислувам за преселба во Италија, јас сум типична жена за ова поднебје. Живеев со години во Холандија и Турција и сфатив дека најмногу ја сакам Србија, дека овде најмногу ми се допаѓа. Можам да патувам, но секогаш се враќам затоа што тука се чувствувам најдобро – рече таа за Glory.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

– Мојот помлад партнер ми донесе нова радост. Ми требаше некој како мене, не верувам во привлекување на спротивности. Не треба да се смирувам, туку партнерот да ме следи на мојата бранова должина. Кој ќе се обиде да ме спушти на земја, завршува спуштен, многу пониско од мене – рече актерката и додаде:

фото инстаграм
foto instagram
foto instagram
фото инстаграм

– Јас сум класична емотивна личност, но со емоциите мора да се управува добро. Се обидувам да не се предадам на секого и неодамна сфатив дека многумина ме гледаат како социјална институција, затоа што можам да слушам, емпатична сум и апсорбирам како сунѓер, што на крајот негативно влијае на мене. Одлучив да направам избор за тоа кога треба да го правам тоа – изјави таа за „Стори“.


Сите ја фалат нејзината витка фигура и одлична форма…

Во една прилика призна дека единствената торта на која не може да одолее е – кох! Таа целосно ги елиминираше сите други слатки, а како што еднаш рече за „Glory“, со задоволство ги користи сите варијанти на мешавината на мед и цимет. Во нејзината диета нема место за глутен и месо, но најмногу се базира на здрава храна.

foto instagram
foto instagram
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close