Кафе муабет

“ЛЕТАЛЕ ШАМАРИ” Карлеуша и Душко се разведоа по жестока караница, таа го претепала- пејачката се огласи по настанот!

Карлеуша вели дека се уште е со Душко...

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се разведоа, тврди Саша Видиќ за „Свет“, откривајќи ги деталите од врската на најпопуларната брачна двојка на јавната сцена.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

По конфликтот меѓу Карлеуша и Аца Лукас, креаторот се огласи и го кажа својот став:

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

-Јелена многу ја сакам и секогаш ќе бидам на нејзина страна. Ја сакам Јелена и да се случи каков било конфликт. Таа е пред се голема пријателка, еднаш и згрешив, ја плукнав, но и се извинив за тоа. Каква навреда му кажа на Лукас? Се што кажала прави легално и легално зборува за тоа – рече Видиќ а потоа шокираше со откритието – се разведоа Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Тоа отиде многу далеку, прашање е дали ќе веруваме или не. Што сега ги откриваме сите тие глупости, жената е разведена и чао пријатно.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

За оваа изјава проговори и Јелена Карлеуша која ја откри вистината за бракот со Душко.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Го сакам Саша, но морам да демантирам. Не се разведов и не му удрив шамар на Душко ниту на Лукас! Јас сум нежна жена – напиша таа на својот „Инстаграм“.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Душко сака син…

Првата љубов на Јелена Карлеуша го одбележа животот на пејачката. Во периодот кога штотуку се прослави и стана дел од јавната сцена, се забавувала со момче со кое имала големи планови за во иднина.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Јелена на само 19 години со голема искреност јавно проговори за извесен Немања, кој и го украл срцето.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Првата љубов ми се случи на 16 години и таа трае се уште. Тоа е мојот сегашен дечко. Патем, мојот прв дечко. Неговото име е Немања. Тој е спортист и ми е голема поддршка во животот и работата – изјавила пејачката со насмевка на лицето, пренесува „Свет и скандал“.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Јелена имала голема желба да го помине целиот живот со Немања и со него да основа семејство:

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Се надевам дека ќе бидеме заедно уште многу години, како што бевме до сега. Тој е човек кој многу ми помага и ми дава задоволство да продолжам да го работам тоа што го работам. Многу го сакам. Се надевам дека ќе се омажам за него и ќе родам пет деца – додала таа, пренесува споменатиот медиум.
Но, судбината им ги попречила плановите, а тинејџерската љубов паднала во заборав.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Пејачката беше во брак со Бојан Кариќ, но по само три месеци брак се разведоа, а овој развод беше проследен со медиумски линч.


Јелена тогаш тврдеше дека за нивниот развод е виновен вујкото на Бојан, Богољуб Кариќ. Таа во својата колумна за Ало потоа ја откри својата страна на приказната и деталите од животот во семејството Кариќ.
Само што почнав да се забавувам со Бојан, бев баниранa на БК телевизија, албумот кој тогаш излезе за БК беше „замрзнат“, а навредите на семејните ручеци беа секојдневни. Сите седиме и јадеме супа во тишина, додека овој ми се*е по глава како „работам против семејството“ и дека само чека „писмени докази““, ја започна тогаш својата исповед Јелена, а потоа откри што се случувало понатаму:

фото архива

Го чукнав Бојан со лакт, за да ме одбрани од нападот на вујко му, а тој молчи. Молчеше додека не се измисли познатата афера „Телохранител и ЈК на задното седиште на Хамер“. Какво холивудско сценарио, да речеме? Се разведовме по три месеци брак.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Иако сиве овие години се шпекулира за нивниот брак, Јелена денеска е среќна покрај својот сопруг Душко со кој е во брак повеќе од една деценија и со кој ги добија ќерките Атина и Ника, а како што своевремено изјави, неостварената желба на нејзината посилна половина е да имаат машко дете.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

-Најголемата желба на Душко е син. Ништо не форсираме, ако треба да се случи, ќе се случи. Дај боже, не наполнив ни 40 години. Се може да се направи кога сакаш – изјави Јелена во 2018 година за „Ало“.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close