Кафе муабет

”ЛАЖНИОТ СИН” НА ЗЛАТА ПЕТРОВИЌ ОТКРИВА ШОКАНТНИ ИНФОРМАЦИИ, го споменува и Шијан- ИТНО СЕ ОГЛАСИ ЈОВАН ПЕЈИЌ

Некој се претставува во негово име...

Синот на пејачката Злата Петровиќ и водителот Зоран Пејиќ Пеја, Јован Пејиќ, на својот Инстаграм профил објави известување дека непознато лице се претставило како него на социјалната мрежа Фејсбук.

фото Инстаграм/ Јован Пејиќ

Имено, Јован ги известил своите следбеници дека добил порака од познаник дека некој лажно се претставува во негово име.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Освен што пишува во име на Пејиќ, најмногу ги вознемирува корисниците на Фејсбук со приказната дека има операции и дека е болен, а се жали и на мајка му и татко му.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Седум години постојано ме повикува и малтретира лице кое се претставува со твое име и презиме. Се жали на татко ти и мајка ти. Неколку пати ми се пожали како се оперирал и колку е болен. Спомна дека мајка ти боледува од рак. Спомна и еден Шијан и уште еден Васкет – му напиша познаникот на Јован и додаде:

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Веројатно ги следеше сите тие приказни во весниците, твоите појавувања и слично и очигледно е љубоморен на твојот живот. Ги малтретирал дури и мајка ми и девер ми – пишува во пораката што ја добил синот на Злата.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Јован веднаш им објаснил на своите следбеници да немаат доверба во непознатото лице кое се претставува во негово име, како и дека тој не користи Фејсбук.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Малкумина знаат дека пејачката Злата Петровиќ има два сина, Мики кои го доби во бракот со пејачот Хасан Дудиќ и Јован од бракот со водителот Зоран Пејиќ Пеја.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Пејачката секогаш истакнува дека е горда што ги одвела синовите на вистинскиот пат и често зборува за тоа како нејзиниот помал син Јован работи во продавница во трговски центар.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

– Многу сум гордa токму затоа што тој е сличен на мене и на татко мu. Ние сме многу скромни луѓе, никогаш не покажуваме што имаме или немаме – рече таа и додаде:

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Ако не ги гледате мојата душа и срце, сè друго е ирелевантно. Убаво е што, иако заработуваме добро, во ниту еден момент моите синови не сакаа да зборуваат за тоа чии се.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Злата не крие дека често го повикува постариот син да оди на настапи со неа, бидејќи тој е музичар, но тој не сака, за луѓето да не помислат дека тој успеал поради неговата мајка.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

– Тие не се од тој филм едноставно и драго ми е, бидејќи тие се борат за својата иднина како личности и многу ми е драго за тоа – посочи Петровиќ за „Гранд“.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Синот на Злата Петровиќ и Зоран Пејиќ Пеја, веќе некое време работи во продавница за спортска опрема на познат бренд.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Јован Пејиќ веќе неколку години е на оваа позиција и работи за плата помала од 300 евра иако неговите родители се познати и богати.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Злата и Пеја заработуваат по десетици илјади евра, и тоа најмногу од ромски веселби, но нивниот син е скромно момче кое покрај тоа што е студент на менаџмент, успеа да пронајде и постојана работа. Тој е добар студент и дете за пример, велат неговите познати родители.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Познатата фолкерка вели дека Јован сам заработил пари за да купи автомобил и дека е многу одговорен, што и не ја чуди бидејќи и таа и нејзиниот сопруг се одговорни и вредни луѓе. Од друга страна, и нејзиниот поранешен сопруг со гордост зборува за него, истакнувајќи дека Јован е дете за пример и преставува совршен доказ дека и децата на познатите можат да бидат „нормални“, „без да се фатат за лошо друштво и да тргнат во некој погрешен правец“…

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close