Кафе муабет

Купувам на распродажба, цената не е важна – Карлеуша призна дека носи облека од 20 евра!

Таа е жена која особено внимава на својот изглед...

Јелена Карлеуша важи за најдобро стилизирана поп дива на Балканот.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Имено нејзините креации каде и да се појави го одземаат здивот. Таа е жена која особено внимава на својот изглед, постојано се труди да ги следи светските трендови, а за гардероба троши цело богатство.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Но Карлеуша истакна дека цената не и е мерило за едно парче гардероба да го износи во свој стил, а тоа многупати го покажала купувајќи фустани кои чинат помалку од 20 евра.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Јелена неодамна призна и дека сака да купува гардероба  на распродажба, кои подоцна сама ги преправа и на тој начин им дава уникатен печат.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Следам што нудат светските дизајнери, нови колекции за сите сезони. Модата е мое хоби и имам среќа што имам добар вкус. Додека бев дел од жирито на Гранд носев работи вредни буквално 500 или 1.000 динари што ги купувам на распродажба. Потоа земам ножици, игла и конец, сечам, закачувам, шијам, ставам каиш, сандали, се шминкам и секогаш добивам најмногу лајкови за најевтините работи – вели таа.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Многу пати ја споредуваа и со Ким Кардашијан, а таа неколку пати изјави и дека токму светски познатата старлета “краде” идеи токму од неа.

Фото Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Балканската поп дива е позната по своите храбри и смели изданија и речиси секогаш одбира пpoвокативна комбинација која ретко кој друга дама од овие простори би имала смелост да ја облече.

Карлеуша со својот стајлинг ја засени и својата колешка Милица Павловиќ на нејзиниот роденден.

Фото Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Лејди Гага ја ископира Карлеуша!

Балканската поп-дива овој моден додаток го носеше уште во 2018 година на снимањето на емисијата „Ѕвездите на Гранд“.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Ова не е прв пат познатите да го копираат модните креации на Карлеуша, што таа често и самата го истакнува на социјалните мрежи.

По Ким Кардашијан, Дуа Липа, Кајли Џенер и кногу други, сега и Лејди Гага беше инспирирана од српската пејачка.

Фото Инстаграм/Лејди Гага

Во прашање е моден додаток кој изгледа како да е направен од банкноти, а некои тогаш ја нападнаа мислејќи дека носи вистински пари.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

„Најстрашниот момент од мојот стајлинг беше тоа што оние со половина мозок (а ги има многу) навистина мислеа дека ова се пари.. Па каде живеам јас?!“, напиша Јелена тогаш коментирајќи ги нејзините хејтери.

Во продолжение уште неколку смели изданија на Карлеуша:

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close