Кафе муабет

Ксенија сите ја знаете, но погледнете каква “БОМБА” е помалата ќерка на Кнез!

Таа има 22 години и не се експонира во јавноста...

Познатиот пејач Ненад Кнежевиќ Кнез е посветен татко на своите ќерки – постарата Ксенија и помладата Андреа. Додека јавноста е добро запознаена со популарната постара ќерка која е членка на групата „ураган“, за Андреа не се знае многу.

фото инстаграм/Ксенија Кнежевиќ
фото инстаграм/Ненад Кнежевиќ

Помалата ќерка на Кнез многу потсетува на Ксенија.Таа има 22 години и не се експонира во јавноста бидејќи не е јавна личност.

фото инстаграм/Ненад Кнежевиќ
фото инстаграм/Ненад Кнежевиќ

Сепак, Андреа е активна на социјалните мрежи каде често објавува интересни фотографии кои привлекуваат големо внимание. Таа порасна во вистинска млада дама, која е уметничка душа, што најдобро се гледа по нејзините фотографии кои ги објавува на „Инстаграм“.

Фото Инстаграм/Андреа Кнежевиќ
Фото Инстаграм/Андреа Кнежевиќ
Фото Инстаграм/Андреа Кнежевиќ

Гордиот тато Ненад во една прилика раскажа каков однос има со двете ќерки, кои обврски треба да ги исполнат, како и што треба да почитуваат.

Фото Инстаграм/Андреа Кнежевиќ
Фото Инстаграм/Андреа Кнежевиќ
Фото Инстаграм/Андреа Кнежевиќ
Фото Инстаграм/Андреа Кнежевиќ
Фото Инстаграм/Андреа Кнежевиќ
Фото Инстаграм/Андреа Кнежевиќ

– Секогаш ги поддржував во се. Секако дека знаат да бидат по малку палави, како и сите деца, но се и многу одговорни. Она што го барам од нив е секогаш да ме контактираат, каде и да се и со кого и да се. Што и да биде… само да ми кажат: „Еве сме. Ние сме добри”. Покрај тоа, тие имаат обврски кои мора да се завршат, така се воспитувани. И ги поддржувам во се што прават. Следат некој од нивните инстинкти и ако можам на кој било начин да им помогнам, тука сум – изјави Кнез еднаш за „Стори“.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

Ксенија ќе се мажи!

Ксенија по приказните дека раскинала со долгогодишното момче Никола и дека започнала врска со младиот актер Павле Менсур, потврди дека се вратила во прегратките на бившиот.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

– Момчето со кого се забавувам го познавам цел живот. Прво се дружевме, па потоа се роди љубовта меѓу нас. Пет години сме заедно и мислам дека тој ќе биде за кого ќе се омажам.
Иако многумина мислеа дека ставиле крај на љубовта која трае веќе шест години, Ксенија ги изненади сите со веста дека наскоро би можела да стапне на „лудиот камен“.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

– Можно е наскоро да стапнам на „лудиот камен“. Сега се договараме за нешто. Почнуваме да живееме заедно. Мислам дека беше време. Среќна сум! Тоа е единственото што можам да ви го кажам засега – со широка насмевка изјави Ксенија за „Премиера“.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

Извор близок на Ксенија неодамна откри за домашните медиуми дека таа брзо сфатила дека сака да и даде уште една шанса на љубовта, која и покрај оваа пауза траела цели шест години во мир и хармонија.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close