Кафе муабет

Ксенија прозборе за аферата со познатиот актер- КОНЕЧНО ВИСТИНАТА НА ВИДЕЛИНА!

Откри дека повторно е во љубовна врска со Никола со кој имала краткотраен прекин...

Ксенија Кнежевиќ, членка на женската група „Ураган“ се смирила со своето поранешно момче Никола со кој е во врска шест години и почнале да живеат заедно во куќата што тој и ја подарил.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

Ксенија синоќа во емисијата „Амиџи шоу“ откри дека повторно е во љубовна врска со Никола со кој имала краткотраен прекин.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

За тоа време, како што наголемо се пишуваше во медиумите, била во кратка врска со младиот актер Павле Менсур.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

– Вие ќе прочитате се. Сфативме дека тоа е тоа и сега живееме заедно, јас и мојот долгогодишен дечко. Јас и мојот Никола се уште сме заедно, нема ништо интересно тука. Сега е шеста година како сме заедно. Тој направи куќа за нас, по професија е архитект, а и многу добро готви – изјави пејачката во споменатата емисија.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

Реши да и даде втора шанса на љубовта!

Љубовната идила на трите прекрасни девојки од групата “Ураган” е секогаш под будното око на медиумите.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ
Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ
Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

– Момчето со кого се забавувам го познавам цел живот. Прво се дружевме, па потоа се роди љубовта меѓу нас. Пет години сме заедно и мислам дека тој ќе биде за кого ќе се омажам, рече неодамна Ксенија.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Не планирам наскоро брак ни деца, затоа што сме млади. И двајцата сме фокусирани на кариерата, но кога ќе дојде време за тоа, ќе се омажам, нема да бегам од тоа, збоуваше Ксенија за медиумите.
Врската ја прекинале мирно, а пејачката изјавила дека некое време сака да биде сама и да се посвети на себе си и на кариерата.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Но сепак во меѓувреме работите се променија. Иако многумина мислеа дека ставиле крај на љубовта која трае веќе шест години, Ксенија ги изненади сите со веста дека наскоро би можела да стапне на „лудиот камен“.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

– Можно е наскоро да стапнам на „лудиот камен“. Сега се договараме за нешто. Почнуваме да живееме заедно. Мислам дека беше време. Среќна сум! Тоа е единственото што можам да ви го кажам засега – со широка насмевка изјави Ксенија за „Премиера“.

Извор близок на Ксенија неодамна откри за домашните медиуми дека таа брзо сфатила дека сака да и даде уште една шанса на љубовта, која и покрај оваа пауза траела цели шест години во мир и хармонија.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

Ксенија Кнежевиќ е ќерка на познатиот пејач Ненад Кнежевиќ – Кнез.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close