Кафе муабет

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ СЕВЕРИНА: Пејачката се однесувала АГРЕСИВНО, па навредила СОЦИЈАЛЕН РАБОТНИК

Не бирала зборови...

Полицијата до Судот за прекршоци поднесе пријава против хрватската пејачка Северина Вучковиќ за нарушување на редот и мирот.

фото инстаграм/Северина Вучковиќ

После тоа Северина продолжила да ги навредува другите вработени, па социјалниот работник морал да ја пријави поради начинот на кој комуницирала.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Центарот за социјална работа пред два месеци поднесе пријава за нарушување на јавниот ред и мир против Северина поради агресивно однесување.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Имено, пејачката телефонски се јавила во Центарот за социјална работа, и не ги бирала зборовите за социјалната работничка, па наводно ја прашала „со кое право на нејзината адреса праќа друг социјален работник да ја посетат“.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Социјалната работничка изјавила дека се обидела да и објасни на пејачката дека мора да се реагира на секоја пријава во која постои сомнеж дека е извршено насилство.

Фото Инстаграм/Северина

– Сепак, не ја интересира што има да се каже, туку продолжува: Да…ви е-бам мајката на сите вас ..ова трае девет години и сега е доста – социјалниот работник ги наведува наводните зборови на Северина.

Фото Инстаграм/Северина

После тоа, Северина наводно продолжила да ги навредува другите вработени, па социјалниот работник морал да ја пријави поради начинот на кој комуницирала.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

– Полициски службеници на полициската управа на Загреб завршија кривична истрага против 50-годишна жена поради сомнение дека сторила прекршок опишан во член 17 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир на штета на вработен во Загреб. Центар за социјални работи Загреб на редовна основа – пишува во полициското известување, пренесува 24сата.хр.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

За потсетување, пејачката Северина Вучковиќ на својот Инстаграм профил објави дека на денот на жената, добила покана за суд од поранешниот сопруг, Милан Поповиќ, а своите следбеници ги извести за истата.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

„Каква прекрасна честитка за Денот на жената… Ме викаат за роденден, прекрасно. Некој би рекол дека функционира владеењето на правото… презимето го погрешија… Имам над стотина вакви. Мора да е љубов. Мора да биде љубов.Среќен ден на жената“, напиша таа во описот на фотографијата од судската покана на која е насловена според презимето на нејзиниот поранешен сопруг Игор Којиќ.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Имено Северина е поканета на суд токму на денот на својот роденден на 21 април.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Инаку на крајот на минатата година пејачката Северина Вучковиќ истакна дека никогаш нема да се откаже и дека е подготвена да им помогне на родителите кои се нашле во слична ситуација како нејзината, а немаат пари за долги судски постапки против помоќните татковци.


Победата во борбата за старателството над синот и ја одбележа на Северина Вучковиќ (49) минатата година. Самата пејачка признава дека не и било лесно, но дека не се откажува од борбата и порача ниту една мајка по никоја цена да не се откажува.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

„Таква судбина Господ ми даде или, што би рекле Босанците, така ми падна гравот. Само да бидеме сите здрави и сум благодарна што можам повторно да уживам во безгрижното воспитување на мојот син, барем делумно“, изјави Северина.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

„Во мојот обид да ги наведам институциите да разберат дека ова не е тензија меѓу две ега, туку насилство врз децата и мајките, нема да се откажам, исто како што нема да се откажам да им помагам на сите родители кои се наоѓаат во слична ситуација, но немаат пари за долги судски спорови против помоќни или побогати татковци“, изјави Северина.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close