Кафе муабет

Крај на љубовта на струмичкиот Градоначалник – КОСТАДИНОВ ПРОГОВОРИ ЗА РАСКИНУВАЊЕТО НА СВРШУВАЧКАТА

По две години ја раскинаа свршувачката...

Својата политичка кариера ја започнал како претседател на младинската организација на СДСМ во Струмица, а потоа бил член и на општинскиот Совет.

           Фото/Принтскрин

Костадин Костадинов беше заменик градоначалник во времето кога Зоран Заев беше Градоначалник на Струмица, а од декември 2016 до изборите во 2017 беше Градоначалник на Струмица.

    Фото/Принтскрин

Од ноември 2017 стана пратеник, а од октомври лани повторно е Градоначалник на Струмица.

,,Ја има истата енергија како мене” во една прилика изјави Зоран Заев за неговиот помлад сограѓанин.

    Фото/Принтскрин

И покрај долгата врска, исполнета со многу фотографии, љубовни изјави, запросување во Бугарија со дијамантски прстен, се објавија приказни дека свршувачката помеѓу Костадинов и неговата избраничка, битолчанката Марија е раскината.

Фото:Инстаграм/Костадин Костадинов

После гласините за наводното раскинување на свршувачката, во изјава за Репортер, Костадинов кажал:

Фото:Инстаграм/Костадин Костадинов

,,Приватна работа е . Не ја коментирам. Благодарам за интересот”.

Фото:Инстаграм/Костадин Костадинов

Костадин и Марија се свршија во јануари, 2021 година.

Фото:Инстаграм/Костадин Костадинов

Костадинов во тоа време беше пратеник и портпарол на СДСМ, го објави свршеничкиот прстен и најави дека наскоро ќе прават и свадбена веселба

Фото:Инстаграм/Костадин Костадинов

Во статус на Фејсбук тој тогаш напиша:

,,Животот ми овозможи да те запознаам. Бог пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со тебе. Нека љубовта трае до последниот атом.

Фото:Инстаграм/Костадин Костадинов

Затоа што си моја. Затоа што те сакам’’, напиша политичарот.

Фото:Инстаграм/Костадин Костадинов

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close