Кафе муабет

Крај на бракот на Јована и Жељко Јоксимовиќ? Пејачот ја извади бурмата- фановите шокирани, важеа за хармоничен пар а сега…

Ја изгубил бурмата на летување...

Кога пред повеќе од десет години Жељко Јоксимовиќ започна љубовна врска со водителката Јована,  тоа беше главна тема во сите медиуми.

ФотоИнстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Заљубениот пар ги разменил брачните завети далеку од очите на јавноста, само во присуство на матичарот и сведоците на Малдивите, а бидејќи при враќањето во Србија имале проблеми со документите, тие уште еднаш се заколнаа на вечна љубов.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Јована и Жељко денес важат за еден од најхармоничните парови а својата вечна љубов ја ветија прво во општината, а потоа и на црковната церемонија која ја одбележаа со гламурозна свадбена веселба на која присуствуваше и нивниот новороден син Коста.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Љубовната приказна на пејачот и водителката привлече големо внимание кај јавноста, која веруваше во нивната бајковита врска.

фото инстаграм/Joвана Јоксимовиќ

Една година подоцна, Жељко беше виден на настап во Бања Лука без бурма на раката, што доведе до шпекулации дека меѓу него и Јована е готово, но сепак се случувало нешто друго.

Фото: Инстаграм/ Жељко Јоксимовиќ

Имено, за време на еден од одморите, музичарот ја загубил бурмата што сопругата му ја ставила на десната рака на првата свадба. Ова се случило во вода, а еве што имаше да каже кантавторот за тоа:

Фото: Инстаграм/ Жељко Јоксимовиќ

– Вистина е дека ја загубив бурмата и жал ми е што тоа се случи. Можам да ви кажам дека и понатаму ми е чудно без прстен – изјави Јоксимовиќ, кој не остана долго без бурма. Со оглед на тоа што Жељко Јокимовиќ бракот го доживува како нешто свето многу брзо по исчезнувањето на бурмата, нарачал копија, идентична на оригиналот.

фото инстаграм/Joвана Јоксимовиќ

Искрите меѓу нив се појавија во 2008 година, кога заедно беа домаќини на „Евровизија“ што се одржа во Белград, а иако во 2011 година се пишуваше за нивното раскинување, на крајот љубовта победи и тие денес ја живеат својата бајка.

фото инстаграм/Жељко Јоксимовиќ

Имено, кон крајот на март 2011 година, целата јавност и медиумите беа вознемирени од веста за раскинувањето на Јована и Жељко по три години успешна романса, од никогаш необјаснети причини, ја раскинаа тогашната свршувачка.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Две недели откако Жељко ја запроси Јована и таа прво кажа „да“, парот реши да раскине, а водителката даде изјава.

фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Како и секоја врска, така и нашата имаше свои подеми и падови, несогласувања и исклучително убави моменти, но најправедно би било да се каже дека нашата љубов на крајот некако сама згасна. Двајцата се договоривме, разговаравме и донесовме одлука како зрели луѓе кои го делеа животот три години, тогаш беше одлучна Јована.

фото инстаграм/Joвана Јоксимовиќ

За среќа, помирувањето дојде прилично брзо. По само две недели, она што се сметаше за „изгасната љубов“ се покажа како пламен кој сепак ги издржува предизвиците. Парот најавил ненадејно помирување, а потоа се пишувало дека помирувањето се случило во Тиват, каде Жељко тогаш имал настап, а Јована итно отишла со приватен лет да го посети.

фото инстаграм/Joвана Јоксимовиќ

Целата приказна за раскинувањето денес е далеку зад нив и оттогаш тие никогаш не се разделиле.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close