Кафе муабет

КОЈ ЈА ИЗРАДУВА КАРЛЕУША ЗА ДЕНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ- Пејачката ги збуни фановите, ова никој не го очекуваше!

Доби букети со црвени рози...

Пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм профил објави фотографија која ги збуни нејзините следбеници.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Јелена позираше во светло син фустан во кој ги истакна облините, а околу неа имаше цвеќиња. ЈК за оваа прилика се фотографираше опкружена со црвени рози.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Пејачката не напиша кој и ги испратил раскошните букети, но следуваа низа од коментари за тоа кој и ги испратил овие цвеќиња на Карлеуша.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

„Убава си“, „Среќен ден на вљубените“, „Јелена имаш милион рози, а јас немам…не е фер, прати ми барем една“, се само дел од коментарите.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Инаку, Јелена Карлеуша е позната по модните комбинации, а неодамна објави порака на Инстаграм и објасни како се чувствува.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

“Стилот и модата ми доаѓаат природно, ништо не правам со сила. Не се прилагодувам на трендовите, ги користам на мој начин. И додека целиот свет се чуди како една необична жена од далечната Србија има такво добро чувство да предвиди што е следно во модната индустрија, ги задржувам моите идеи за да се вклопам во овој свет, инаку би била прогласена за луда. Модата е уметност. Врвната уметност е генијална. Генијалното не е прифатливо во морето на просечност. Се разбира , Сакам да позирам и да објавувам фотографии од мојот задник, но тоа само нагласува колку стил имам кога всушност сум  облечена“, напиша неодамна ЈК.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Инаку она што изненади многумина е тоа што Карлеуша и Душко по семејниот скандал се уште не се огласија дали повторно се заедно. Фановите очекуваат парот да стави крај на несогласувањата па овие рози се само доказ дека можеби Душко и Јелена се смириле.

За потсетување иако на Душко Тошиќ му истече наводната забрана за приближување кон сопругата Јелена Карлеуша, тој се уште не ја видел и не се вратил во семејната куќа.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Душко прво доби забрана од 48 часа, а потоа Првото основно јавно обвинителство во Белград предложи забраната да биде продолжена за 30 дена.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Според „Курир“, судот го прифатил предлогот за истекување на забраната за пристап, а сега се чека извештајот на Центарот за социјална работа и изјавата на оштетената.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Имено, Карлеуша тогаш го пријавила Душко бидејќи фудбалерот наводно и удрил шлаканица и ја плукнал во лице.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Поради деловни обврски, Тошиќ веќе извесно време престојува во Истанбул, а земајќи ги предвид вестите кои пристигнуваат од турската престолнина, сиот труд се исплател.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Имено, Душко со трансфер на фудбалери ја збогати својата успешна менаџерска кариера.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Станува збор за унгарскиот фудбалер Кевин Варга, кој благодарение на посредништвото на Тошиќ настапуваше за турскиот Кашимпаша, а ова е доказ дека Тошиќ не е во семејниот дом не поради лошите односи со Карлеуша, туку поради деловните обврски.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Сопругот на Јелена Карлеуша се пофали со деловниот успех на Инстаграм, а судејќи по насмевката на лицето на младиот фудбалер, тој е подготвен за победи и задоволен од новиот договор, а за Јелена не ни размислува.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Одлуката на Душко Тошиќ е да го стави фокусот на работа во овие турбулентни времиња, а како ќе се развиваат работите по неговото враќање во Србија, останува да видиме.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close